במחאה על האלימות: שיבושים בבתי החולים בראשון

ההסתדרות הרפואית הודיעה כי תשבש את הפעילות בבתי החולים ברחבי הארץ ביום ראשון הקרוב למשך שעתיים, במחאה על גל של אלימות נגד רופאים. בתי החולים יעבדו במתכונת שבת בין השעות 08:00-10:00 וייתנו רק טיפולים דחופים. אידלמן: "אם לא יגנו עלינו, נשקול שביתות נוספות"

שוב עיצומים בבתי החולים: ההסתדרות הרפואית הודיעה היום (ו') כי תשבש את הפעילות בכל בתי החולים ברחבי הארץ ביום ראשון הקרוב - זאת במחאה על גל אלימות נגד רופאים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השיבושים יחלו בשעה 08:00 ויימשכו עד השעה 10:00 ובמהלכם לא יינתו שירותים לציבור, למעט טיפולי חירום כמו: שירותי דיאליזה דחופים, טיפול נמרץ, חדרי מיון, חדרי לידה, פגיות וטיפולים אונקולוגיים.

"לאחרונה התחיל גל מכוער של תקיפות נשנות וחוזרות של רופאות ורופאים על ידי מטופלים או בני משפחותיהם. גל האלימות המזעזע והמבייש נמשך והציבור ברובו שותק. אנו לא נשתוק", נכתב בהודעה מטעם ההסתדרות הרפואית.

"חיינו הפכו הפקר"

במהלך השיבושים צפויים הרופאים לקיים אסיפות הסברה ובתי החולים יעבדו במתכונת שבת. "זה אבסורד שאנו, ציבור הרופאות והרופאים בישראל, נשבענו לשמור על חיי אדם ולטפל בכל מי שזקוק לסיוע רפואי ואילו חיינו הופכים הפקר", אמר יו"ר הסתדרות הרופאים, ד"ר ליאוניד אידלמן. " רופא שמפחד ממטופל שלו חדל לתפקד".

לדבריו, אין כוונה של הרופאים לפגוע בציבור החולים, אבל ברצונם להעיר את הציבור ולגייסו למאבק בנגע האלימות במערכת הבריאות.

אידלמן קרא לממשלה ולמעסיקים לשפר את ההגנה על הצוות הרפואי. הוא התריע כי אם לא תאושר בדחיפות התוכנית הלאומית למיגור תופעת האלימות, שגובשה באוגוסט האחרון, יישקלו עיצומים ושביתות נוספות בבתי החולים.