הספארי מציג: כך חיות שותות. צפו

אלעד הרשקוביץ, מטפל מהשטח האפריקני הפתוח בספארי, צייד את מתקני המים של בעלי החיים במצלמות גו פרו. הוא הצליח במשך חודשים לתעד אותם מהצד השני לוגמים מדי יום. אז איך ג'ירפה, זברה, אריות ולמורים נראים בעת השתייה? כך זה נראה

במשך מספר חודשים תועדו בעלי חיים רבים בספארי בזמן השתייה, אלא שהפעם הם תועדו מתוך מכלי המים שלהם - באמצעות מצלמות גו פרו שהוצבו שם. בין חיות הספארי שתועדו: אריות, ג'ירפות, למורים, פילים, שקנאים, יענים ועוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלעד הרשקוביץ (26), מטפל בשטח האפריקני הפתוח בספארי ברמת גן מזה שנה, החליט להתקין את המצלמות בתיאום עם ההנהלה. "עשיתי סיור בשטח לראות שהכל בסדר ואז ראיתי זברות שותות וזה נורא סקרן אותי לראות מה קורה מלמטה, זה הדהים אותי איך שזה נראה ושזה לא מה שדמיינתי, והחלטתי לבדוק איך שאר בעלי החיים שותים", סיפר לחדשות 2 Online.

זברה עם שיניים (אלעד הרשקוביץ)

האם החיות שותות באופן שונה? "יש קצת שוני בצורה שכל אחד מבעלי החיים שותים. למשל הלביאה, הדרך שלה כשהיא שותה דומה מאוד לחתולי בית ולכלבים, לעומת הזברה, שהיא ממש שואבת את המים ולא משתמשת בלשון שלה".

אצל הזברות למשל, הוא הניח את המצלמה, ראה שהזברות מתקרבות ואחרי שעה וחצי הוציא את המצלמה. אצל האריות הליך הצילום היה יותר מורכב, כי הם משוטטים בשטח: על מנת לצלם אותם, הרשקוביץ היה צריך להתקין את המצלמה לפני שהאריות מוצאים לשטח. סך הכל הוא צילם כ-30 שעות, ומתוך חומרי הגלם הוא ערך כ-4 דקות בלבד.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv