סערה בפתח: איפה ייערם השלג?

אירוע שלג משמעותי בדרך אלינו - והפעם צפוי המשקע הלבן והמרהיב להגיע למקומות רבים בארץ, בהם גם יישובים שלא מתכסים בלבן לעתים קרובות: מגובה של 400 מטרים מעל פני הים, השלג שיירד צפוי להיערם על הקרקע - ולהגיע לגובה של עשרות סנטימטרים. ביישובים בגובה שבין 200 ל-300 מטרים יירדו פתיתים שייערמו לזמן קצר

שלג יירד גם במקומות מפתיעים (רויטרס)

הרבה שלג כבר בדרך אלינו - והפעם גם מקומות מפתיעים ברחבי הארץ ייצבעו בלבן: המערכת החורפית העזה אך הקצרה תחל כבר היום (רביעי) עם גשמים בצפון ובמרכז ושלג בחרמון. מחר (חמישי) המערכת החורפית כבר תתחזק - שלג יחל לרדת בפסגות הצפון משעות הצהריים - ולקראת ערב, הוא יגיע גם לאזור המרכז - ולמקומות שלא רגילים למראות הלבנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקומות שגובהם 400 מטרים ומעלה - השלג צפוי להיערם לגובה של עשרות סנטימטרים וביישובים מ-200 עד 300 מטרים, צפויים לרדת פתיתי שלג שאף ייערמו על הקרקע לזמן קצר.

עשרות סנטימטרים ביישובים מעל 400 מטר (רויטרס)

מלבד הגולן, צפת שבגליל העליון ואזור הר מירון שייהנו משלג, השלג צפוי להיערם גם באזור עוספייה, דאליית אל-כרמל ובית אורן שבכרמל. גם תושבי נצרת ואזור ראש הנקרה צפויים להיתקל במשקע הלבן - אולם הסבירות שייערם שם היא פחותה. במקומות כמו ראש פינה, כרמיאל ומגדל העמק ייתכן וייצפו פתיתים באוויר.

שלג במצפה רמון. ארכיון (דוברות המועצה האזורית הר הנגב)

שלגים יירדו גם בירושלים ובסביבתה, גוש עציון - ובערי יהודה ושומרון בהן גם אריאל וחברון. באזור מודיעין ככל הנראה שיירדו פתיתים. בדרום צפוי להיערם שלג במצפה רמון, ערד, דימונה ובשדה בוקר. תושבי אזור באר שבע יבחינו בפתיתי שלג, שייערמו לזמן קצר על הארץ.

בחרמון מצפים לכמויות שלג גדולות (אתר החרמון)

הצפי העיקרי לשלג הוא בין יום חמישי משעות הצהריים בצפון ואחר הצהריים במרכז ועד ליום שישי בשעות הצהריים. בשבת בבוקר ייתכן שלג קל בצפון. הגשמים, שיירדו כמעט בכל מקום שבו לא צפוי שלג, יימשכו גם בשבת ובמהלכה הם ייחלשו וייפסקו. שטפונות צפויים בנחלי מדבר יהודה החל ממחר בערב.