שרון במצב אנוש: מקורביו הגיעו אל בית החולים

החמרה משמעותית נוספת חלה במצבו של רה"מ לשעבר בן ה-85. ההערכה היא כי אפסו הסיכויים להצילו. בניו שוהים לצדו, ומקורביו הגיעו לביה"ח, בהם רופאו האישי, נהגו ועובדיו לשעבר בלשכה

הידרדרות דרמטית במצבו של אריאל שרון: החמרה נוספת חלה אמש (ה') במצבו הרפואי של ראש הממשלה לשעבר, המאושפז במחלקה לשיקום נשימתי בבית החולים שיבא בתל השומר. מצבו מוגדר אנוש, ובני משפחתו נמצאים לצידו. שרון סובל כבר יותר משבוע מכשל רב-מערכתי, הכולל אי-ספיקת כליות חריפה שעלולה לגרום למוות וזיהום בדם. כעת, ההערכה היא כי אפסו הסיכויים להציל את חייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אל בית החולים הגיעו אתמול בניו גלעד ועמרי ובני משפחה נוספים, יחד עם מי שהיה רופאו האישי בזמן כהונתו כראש ממשלה, ד"ר שלמה כהן; גם נהגו האישי ז'ילבר כהן הגיע עם היוודע הבשורה על ההידרדרות במצבו הרפואי, יחד עם בעלי תפקידים נוספים בלשכתו. כמו כן, נמצאים במוסד הרפואי גם עיתונאים רבים מכל רחבי העולם.

לפני ארבעה ימים עדכנו בבית החולים שיבא כי למרות שהצוות הרפואי הצליח לייצב את לחץ הדם ואת תפקוד לבו של שרון, אך כי עדיין נשקפת סכנה לחייו בשל אי תפקודם של איברים חיוניים בגופו.

קרוביו הגיעו אל בית החולים (רויטרס)

"הסכנה לחייו של שרון לא חלפה, ואולי אפילו עלתה", הסביר אז פרופ' זאב רוטשטיין, מנהל בית החולים. "ביממה האחרונה ציינתי כי מצב לבו של אריאל שרון התייצב באופן שקצב פעימותיו ולחץ הדם שלו נשמרו. מצב זה נשמר ונמשך גם במהלך היממה האחרונה".

ד"ר שלמה שגב (חדשות 2)

בהמשך הוסיף פרופ' רוטשטיין כי "במקביל, אתמול דווח על ירידה הדרגתית בתפקוד איברים חיוניים - ומצב זה נמשך אף הוא. למרות ההתייצבות בתפקוד הלב, לא ראינו התייצבות באיברים אחרים החיוניים לתפקודו של שרון כמו הכליות, וכיוצא באלו".

ההידרדרות הראשונית במצבו הרפואי של שרון נרשמה ב-18 בדצמבר 2005. שרון, אז בן 77, עבר שבץ מוחי קל. הוא אושפז לימים ספורים שבמהלכם התגלה מום מולד בליבו. ראש הממשלה דאז שוחרר - וחזר לעבודה.

כשבועיים מאוחר יותר, ב-5 בינואר 2006, נקבע לו צינתור. אבל ערב לפני, ב-4 בינואר, שרון לקה בשבץ מוחי נוסף, חמור בהרבה מהקודם. הוא פונה מביתו בחוות השקמים לבית החולים הדסה עין-כרם בירושלים במצב קשה.

בהכנת הידיעה השתתפו עמליה דואק ועזרי עמרם