דרמה בבית החולים: לקתה בהתקף לב - וילדה שלישייה

כשהיא נושאת שלושה עוברים ברחמה, הובהלה תושבת דימונה אל בית החולים קפלן, שם איבחנו הרופאים כי היא סובלת מקרע בעורק הימני. בתום צינתור מורכב הצליחו הרופאים גם ליילד את האישה בשלום

"כמעט איבדנו אותן". זינב עם בנותיה (דוברות ביה"ח קפלן)

דרמה בערב הסילבסטר: רופאים בביה"ח קפלן ביצעו צינתור דחוף באישה הרה שלקתה בהתקף לב חריף, והצילו את שלוש התינוקות שנשאה ברחמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשך 12 שנים ניסו זינב ואחמד אלפיומי מדימונה להרות. בתום טיפולי הפריה ארוכים, נתבשרו בני הזוג לפני כשבעה חודשים וחצי כי זינב נושאת ברחמה שלושה עוברים. אך השמחה הגדולה התחלפה בחשש כבד, לאחר שבערב השנה האזרחית בשבוע שעבר, נתקפה זינב בצירים שלוו בכאבים חדים וחזקים בחזה ובטשטוש. היא הובהלה באמבולנס לבית החולים קפלן ברחובות, שם אבחן הצוות הרפואי כי היא מצויה בעיצומו של התקף לב חריף כתוצאה מקריסת העורק הימני.

למרות היותה בהיריון מתקדם, החליט הצוות הרפואי לבצע באישה צנתור דחוף. "העובדה כי המטופלת נושאת ברחמה שלושה עוברים שעדיין זקוקים לפעילות לב תקינה של האם, הייתה שיקול בהכנסתה לחדר הצנתורים", מסביר פרופ' קובי ג'ורג', מנהל המערך הקרדיולוגי בבית החולים. "השתלנו סטנט לעורק הראשי והענקנו טיפול מהיר לדילול הדם, וכך ייצבנו את מצבה".

"כמעט איבדנו אותן"

בשל הסיכון הרב שנשקף לחיי העוברים, החליט הצוות לאחר התייעצות רחבה עם צוות הגינקולוגים הבכיר של בית החולים ליילד את האם, שהייתה בשבוע ה-30 להריונה. בתום ניתוח קיסרי הגיחו לאוויר העולם שלוש בנות, שהועברו מיד לטיפול רפואי בפגייה של בית החולים.

"היינו כל כך קרובים לאבד אותן, אך היום אנחנו מודים לאלוהים ולצוות הרפואי של בית החולים קפלן שהציל את חיי ואת חייהן של שלוש בנותיי המקסימות", אמרה היום זינב לאחר שראתה את בנותיה לראשונה.

כמחווה לצוות המסור, החליטו בני הזוג לקרוא את אחת התינוקות על שמה של אחת האחיות בפגיה. "קראנו לה 'זוהרה', שזה 'פרח' בערבית. הם פשוט מלאכים בלבן, ואנחנו אסירי תודה על כך".