אושר בוועדה: כל הכלבים וחתולים שיימסרו לאימוץ - יסורסו

הצעת החוק החדשה ביוזמתו של ח"כ איתן כבל אושרה בוועדת השרים לענייני חקיקה. לפי הצעת החוק, עוד בטרם יאומצו הכלבים והחתולים הם יעברו סירוס. המטרה: לצמצם את כמות הכלבים והחתולים המשוטטים ללא בית ברחובות ולמנוע ההמתה בכלביות

הכלבים יסורסו לפני אימוץ? ארכיון (AP)

ועדת השרים לחקיקה של הממשלה אישרה היום (א') הצעת חוק לפיה כל הכלבים והחתולים המיועדים לאימוץ יסורסו או יעוקרו בטרם יימסרו לבעליהם החדשים. את התקנות הסופיות יגבש משרד החלקאות בחודשים הקרובים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מטרת הצעת החוק, שיזם ח"כ איתן כבל, היא לצמצם את מספר הכלבים והחתולים הננטשים ברחובות ע"י הורדת כמות ההמלטות. "ישראל מתמודדת עם תופעה נרחבת של כלבים וחתולים נטושים וחסרי בית", נכתב בהצעת החוק.

עוד צויין כי "בעלי החיים סובלים סבל רב, ורבבות מהם אף מומתים מדי שנה על ידי הרשויות בישראל. התרבות היתר של כלבים וחתולים, וכתוצאה מכך הלכידה וההריגה ההמונית שלהם בכלביות עירוניות ברחבי ישראל, נובעת בראש ובראשונה מהחזקת כלבים באופן בלתי אחראי ואי-מניעת התרבותם".

בעמותת "תנו לחיות לחיות" שסייעה ללכבל בגיבוש החוק, בירכו על החלטת ועדת השרים. "קיימת הסכמה גורפת בקרב הגופים שעוסקים בהגנה על בעלי חיים בארץ ובעולם שהדרך ההומאנית ביותר להתמודד עם התרבות היתר של כלבים וחתולים היא באמצעות עיקור וסירוס", אמר עו"ד יונתן שפיגל, מהמחלקה המשפטית ב-"תנו לחיות לחיות".