איבריה של יובל ז"ל נתרמו: "שמרה על גופה כדי להעניק חיים"

הוריה של יובל ניזרי בת ה-11 שנקבע לה מוות מוחי לאחר שנפגעה בתאונת דרכים בשבוע שעבר, החליטו לתרום את איבריה, ובכך הצילו 4 ילדים ואישה. "זכינו לגדל ילדה כזו שהוכיחה לכולם את ייחודה - גם לאחר מותה", אמרו הוריה

יובל ניזרי ז"ל (באדיבות המשפחה)

"אנחנו זכינו לגדל ילדה כזו שהוכיחה לכולם את ייחודה גם לאחר מותה, ששמרה על גופה ללא פגע כדי להעניק חיים". הוריה של יובל ניזרי ז"ל שנקבע לה מוות מוחי לאחר שנפגעה בתאונת דרכים בשבוע שעבר הסכימו לתרום את איבריה, והצילו חייהם של ארבעה ילדים ואישה, בה בוצע ביום שישי האחרון הליך מורכב להשתלת מעי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מילים לא יצליחו לבטא את אצילותה וייחודה של יובל. אנחנו זכינו להביא לעולם נשמה אצילית כל כך- יפה בגוף ובנפש", אמרו הוריה אמנון וליבנת ניזרי. "שנולדה יובל, הבטנו בכל יום בפלא הזה, בילדה המושלמת הזאת שהצטיינה בכל דבר. כל כך הרבה תכניות לעתיד היו לנו בשבילה שברגע אחד נקטעו. גם במצב הזה, כמו ברגע לידתה, יובל היא זו שהחליטה מתי להחזיר את נשמתה לבורא".

בהחלטתם לתרום את אבריה, הצילו הוריה ארבעה ילדים ואישה בה בוצעה לראשונה בישראל השתלת מעיים. יובל נפגעה קשה בתאונה ולאחר שלא צלחו מאמצי הרופאים בבית החולים שיבא להצילה, נקבע אצלה מוות מוחי נשימתי והוריה קבלו את ההחלטה להעניק חיים לאחרים. לבה וריאותיה הושתלו בילדה בת 10, כבד בבן ארבע וכליות בבן חמש ובבת 16 בבית החולים שניידר.