יום חג לדייגים: אלפי דגי דניס השתחררו לים

דייגי אשדוד ואשקלון לא יכלו לעצור את התרגשותם כששמעו על הנזק שגרם מזג האוויר לכלובי הדגים שמול חופי הערים. הכלובים נפרצו ועשרות טונות של דגים יצאו לחופשי, מה שהביא דייגים מכל רחבי הארץ להגיע לאזור בכדי לנסות ולזכות בחלק מהשלל הנדיר

תושבי הדרום רגילים לנזקי מזג אוויר בדמות עצים שנופלים או בתים מוצפים, אבל את התופעה הזו איש לא חזה. בעקבות מזג האוויר הסוער, נפרצו היום (שני) כלובי הדגים בחופים מול אשדוד ואשקלון ושחררו לחופשי עשרות טונות של דגים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לא פחות מ-160 טונות של דגי ים, שהיו סגורים בכלובים מיוחדים, שוחים כעת באופן חופשי במימי הים התיכון. "שמעתי שמלא כלובי דגים נפרצו אז סיימי את העבודה ורצתי לחוף", מספר בבר פרץ מאשדוד, אחד מדייגי האזור שעטו על השלל. "יש פה המון דייגים וזו חגיגה בשבילנו ליהנות ככה מהשלל".

גם הדייגים המתמידים ביותר לא היו רגילים לכמות כזו של דגים בים, ולא הצליחו לעצור את ההתרגשות. "מדובר בטונות על טונות של דגים", מספר דן אוזן, דייג מקומי. "ביום רגיל אתה יכול לשבת כל היום וכל הלילה ולא לדוג כלום. רק להצטנן וללכת הביתה. ביום כזה אני יכול לתפוס אפילו 70-80 דגים", ציין והוסיף בהומור כי בביתו כבר רבים על מי ינקה את כל הדגים.

לא רק דייגי אשדוד ואשקלון ניצלו את המזל הטוב. "באתי מירושלים מפסגת זאב כששמעתי את השמועות על כלובי הדגים", אומר ינון אנקרי. "דגנו כבר 30 קילו ועכשיו אנחנו נוסעים לעשות על האש. זה ממש סוג של חלום בשבילנו, דניס היום יכול לעלות בחנות אפילו 60 שקל לקילו".