האם הדולפינים מצאו את הדרך להתמסטל?

בסדרה חדשה של רשת ה-BBC תועדו היונקים הימיים הנבונים לועסים ומתמסרים ביניהם בדג אבו נפחא על מנת לחוות ערפול חושים. החוקרים מסבירים כי בדג הקוצני ישנו רעלן, שבמנות קטנות גורם לתחושת התרוממות רוח

מצאו את הדרך להתמסטל. דולפינים שוחים (רויטרס)

הדולפין ידוע בתור אחד היצורים הנבונים ביותר על פני כדור הארץ, אבל מחקר חדש אודות חייהם של היונקים הימיים מגלה מחדש עד כמה הם חכמים. בסדרה תיעודית חדשה של רשת ה-BBC, מומחים תיעדו את היונק הימי "מתמסטל" על ידי לעיסת דג אבו נפחא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי המומחים, בדג האבו נפחא ישנו רעלן, שכאשר הוא מופרש בכמויות קטנות הוא גורם לתחושה של התרוממות רוח. בתיעוד נראים שני דולפינים צעירים משתעשעים ומתמסרים בדג על מנת להגיע לאותה הרגשה של ערפול חושים - ממש כמו בני האדם.

למרות שצריכת כמות גדולה מהרעלן עלולה להיות קטלנית, בכמויות קטנות הוא גורם להשפעות נרקוטיות. הדולפינים הצליחו להבין כיצד לגרום לדג לשחרר את הכמות הנכונה של הרעלן, שלא הופכת אותו למסוכן.

"הדולפינים הוקסמו מהשתקפותם"

לאחר הלעיסה, היונקים נראו נכנסים למצב של טראנס תוך העברת הדג מאחד לשני. "אחרי לעיסת הדג בעדינות והעברתו אחד מהשני, הדולפינים התחילו להתנהג באופן מוזר ביותר, כאילו הוקסמו מההשתקפות שלהם", תיאר רוב פיליי, זואולוג שעבד גם כמפיק בסדרה.

"זה הזכיר לנו את השיגעון שלפני כמה שנים", אמר פיליי, "כשאנשים התחילו ללקק קרפדות כדי להתמסטל. זה היה הדבר הכי המדהים לראות".

בדג יש רעלן מיוחד. אבו נפחא (רויטרס)

הסרט התיעודי, שהופק על ידי יוצר סרטי הטבע עטור הפרסים ג'ון דונר, עוסק בהרגלי ההתנהגות של הדולפינים בחיי הלהקה וישודר בקרוב ברשת הטלוויזיה הבריטית.

New layer...