לקראת סוף שבוע סוער: קור, גשם ושלג בירושלים ובהרי הצפון

המשקע הלבן ייערם לגובה של עשרות סנטימטרים בהרי הצפון והמרכז, גשם יירד בכל חלקי הארץ וסופות רעמים, ברד וקור עז יפקדו את אזורנו החל מיום חמישי.המערכת החורפית הנוספת תביא ככל הנראה לחסימת צירים, הצפות ושיטפונות. עד מתי זה יימשך? כל הפרטים בכתבה

שלג בירושלים - מיום חמישי (מאור תורג'מן)

חודש פברואר בעיצומו ועונת החורף ממשיכה לספק מזג אוויר סוער במיוחד, הכולל רוחות עזות, סופות שלגים וכמויות גדולות במיוחד של גשם. החל מסוף השבוע הקרוב תחדור לאזורנו מערכת חורפית נוספת שתכלול גם שלג שייערם בהרי הצפון והמרכז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החל מיום חמישי ולאורך כל סוף השבוע צפוי מזג אוויר סוער, שעיקרו כמויות שלג גדולות בעיקר בהרים הגבוהים. המשקע הלבן יירד בחרמון ובצפון רמת הגולן. משעות הצהריים יחל לרדת שלג גם בהרי הגליל כולל בצפת שיתפשט משעות אחר הצהריים והערב גם להרי המרכז וירושלים. ממרכז החיזוי בבית דגן נמסר כי השלג ייערם על הקרקע.

בלילה שבין חמישי לשישי שלג יחל לרדת גם במקומות בגובה של כ-500 מטר. בהרי הצפון והמרכז וצפויה היערמות משמעותית של השלגים שעשויה להגיע עד הבוקר לעשרות סנטימטרים. גשם, מלווה בסופות רעמים וברד, יירד בצפון הארץ ובמרכזה.

שלג ייערם בהרי הצפון (עדי יוספוביץ)

בבקעת הירדן ובמדבר יהודה קיים חשש להצפות ולשיטפונות במקומות המועדים. במהלך הלילה הרוחות יגיעו למהירות 90 קמ"ש ובדרום ייתכנו סופות חול. הגלים בים יגיעו לגובה של 4.5 מטרים. הטמפרטורות יירדו במידה ניכרת ובשעות הלילה צפויות טמפרטורות לרדת אל תחת ל-0 מעלות בהרים.

גשם בכל חלקי הארץ (פלאש 90, מרים אלשטר)

הסערה תימשך עד מוצאי שבת

מיום שישי שלג כבד יוסיף לרדת בהרי הצפון והמרכז, כולל צפת וירושלים. במהלך היום יחל לרדת שלג גם בגובה של 700 מטרים בהרי הצפון ול-800 מטרים בהרי המרכז. בחלקו השני של היום ייתכן שלג גם בפסגות הר הנגב.

משעות הערב צפויה החמרה מחודשת של ירידת השלגים בהרי הצפון והמרכז. גשם, מלווה בסופות רעמים וברד, יוסיף לרדת מצפון הארץ ועד צפון הנגב וקיים חשש להצפות במקומות המועדים ולשיטפונות בבקעת הירדן ובמדבר יהודה. במהלך היום יתפשט הגשם גם לדרום הארץ וקיים חשש לשיטפונות. הטמפרטורות יירדו במידה ניכרת ויהיה קר במיוחד.

הרוח תגיע ל-90 קמ"ש (אסף אדרי)

בשבת בבוקר יוסיף לרדת שלג בפסגות הרי הצפון והמרכז. במהלך היום יתמעטו השלגים ויירדו מעל לגובה של 1000 מטרים. השלג ייפסק לקראת הערב. גשם יוסיף לרדת מדי פעם ברוב אזורי הארץ אך הוא ייחלש בהדרגה במהלך היום. עדיין שינו חשש קל לשיטפונות. הטמפרטורות יישארו נמוכות, בעיקר בהרים.