בשורה לצפון: מכשיר MRI יותקן בביה"ח "זיו" בצפת

בית החולים ירכוש מכשיר MRI מתקדם ומכשיר להקרנות בעלות של כ-24 מיליון שקלים לטיפול בחולים – כך הכריזו שרי האוצר והבריאות במהלך ביקור היום במקום, לאחר שנמצא לכך תקציב. מדובר בשינוי מציאות חייהם של חולים רבים בצפון שלא יצטרכו יותר להרחיק כדי לקבל טיפולי הקרנות

לא עוד נסיעות ארוכות לקבלת טיפולים מצילי חיים: בית החולים "זיו" בצפת ירכוש מכשיר MRI מתקדם ומכשיר הקרנות לטיפול בחולי סרטן בשווי של כ-24 מיליון שקלים. שר האוצר יאיר לפיד ושרת הבריאות יעל גרמן הודיעו היום במהלך ביקור בבית החולים כי התקציב לרכישה יועבר לבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בבשורה משמעותית לתושבי הצפון הנזקקים לטיפולים הללו, שלראשונה יוכלו לעבור טיפולים מורכבים נגד מחלת הסרטן קרוב לביתם. עד היום הם נאלצו לנסוע דרך ארוכה לבתי חולים מרוחקים לצורך קבלת הטיפולים.

שרת הבריאות יעל גרמן הסבירה, כי המהלך נעשה כחלק מיוזמת משרדה לצמצם את הפערים בין המרכז לפריפריה. "חייבים לאפשר לתושבים כאן לקבל את שירותי הבריאות קרוב לבית, שלא יצטרכו לנסוע לחיפה או להרחיק למרכז הארץ", אמרה גרמן. "זה אחד מעמודי האש שקבענו – לצמצם פערים ולהשקיע בפריפריה".

מכשיר MRI - גם בגליל (רויטרס)

"בתי החולים בפריפריה נותנים טיפול למספר גדול של תושבים בפריסה גיאוגרפית משמעותית", אמר שר האוצר יאיר לפיד, "לכן חשוב כל כך להציב את המרכז הרפואי זיו, כמו גם בתי חולים נוספים בפריפריה, בחזית הציוד והמכשור הרפואי".

"הסכום הזה יאפשר לנו לרכוש מכשיר שנותן טיפול בהקרנות לחולי סרטן שנוכל להכניס לבניין חדש בבית החולים שהולך ונבנה", אמר מנהל המרכז הרפואי ד"ר אוסקר אמבון, שהגדיר את הרכישה כאירוע מכונן. "החל מ-2015, החולים יוכלו לקבל טיפול בהקרנות בגליל מבלי צורך לנסוע למקום אחר. זה חלום שמתגשם. האוכלוסייה שלנו משוועת לטיפול בהקרנות כשיש צורך בכך".