צפו: מבצע ההצלה של הצבאים מסופת השלגים

בלב סופת השלגים שהשתוללה בשבוע שעבר באזור צפת, איתרו עובדי חברת החשמל שעבדו במקום, מספר צבאים שנפצעו ונותרו מדממים על השלג. כעבור דקות, החליטו לצאת למבצע חילוץ - והעבירו אותם למקום חם: מכסי המנוע של רכביהם. צפו בתיעוד המעשה המרגש והאצילי

במהלך סופת השלגים שפקדה את צפון הארץ ואת אזור ירושלים בשבוע שעבר, נאלצו עובדי חברת החשמל לטפל במקרים רבים של תקלות ושיבושים בתנאי מזג אוויר קשים. אלא שהם בטוח לא חשבו שיעמדו במרכזו של מבצע לחילוץ בעלי חיים פצועים - כזה שגם הציל את חייהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זה קרה ביום ראשון שעבר למספר עובדים של החברה סמוך לצפת, כשהתבקשו להגיע לקו חשמל באזור על מנת לסרוק אותו. "כשהגענו למקום, לא הייתה לנו גישה לקו המתח ונתקענו בשלג ליד היישוב קדיתא. התחלנו לעשות את הדרך לעבר הקו ברגל, וכעבור כ-300 מטרים ראינו מספר צבאים בלב הסופה, כשהם פצועים על הקרקע הקפואה", סיפר אמנון שמיר, ממחלקת האחזקה בחברת החשמל.

"כשהתקרבנו, ראינו שאחד הצבאים מדמם והשני פצוע, וחבורת כלבים שהייתה בסמוך", סיפר שמיר שהניח כי הכלבים תקפו את הצבאים וגרמו לפציעתם. "הרחקנו את הכלבים עם אש, אבל היה ברור שהם גרמו לפציעות".

הצבאים הפצועים הונחו על מכסה המנוע לחימום

בשלב זה החליטו שמיר וחבריו, צוות קבלנים של החברה, לסייע לצבאים ולא להזניחם בלב הסופה המשתוללת. "התקרבנו אליהם, הרמנו אותם - והנחנו אותם על מכסה המנוע החם של הרכב בו הגענו", סיפר שמיר. "כיסינו אותם עם המעילים שלנו וחיממנו אותם טוב, עד שיצרנו קשר עם פקחי רשות הטבע".

כעבור כקילומטר של נסיעה, נפגשו אנשי חברת החשמל עם הפקחים - והעבירו לטיפולם את הצבאים הפצועים. מעשה אנושי ומחמם לב בלב סופת השלגים העזה.