אם לשבעה נפטרה מדימום לאחר לידה

אם לשישה מביתר עילית ילדה את בנה השביעי בבית החולים לניאדו בנתניה, אך נפטרה כתוצאה מדימום מסיבי. במשרד הבריאות הורו על בדיקת האירוע. בית החולים: "היא החלה לסבול מדימום ובהמשך נקבע מותה. לרך הנולד שלום"

נסיבות המקרה נבדקות. אילוסטרציה (AP)

טרגדיה הבוקר (ו') בבית החולים לניאדו - יולדת נפטרה כתוצאה מדימום לאחר הילדה. האישה, אם לשבעה בת 35 מביתר עילית, החלה לסבול מדימום מסיבי לאחר הילדה כתוצאה מקרע ברחם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצוות הרפואי החל לטפל בה ולהיאבק על חייה במהלך הלילה. בעלה וחלק מילדיה היו לידה בעת ההדרדרות החדה במצבה, והם מתקשים לעכל את הטרגדיה שפקדה אותם.

גורמים בבית החולים לניאדו מסרו כי לאם היה רקע של מחלת כלי דם, מה שבהחלט היה יכול לגרום לקרע שנגרם לה ברחם ולהידרדרות כפי שהייתה, אך הנסיבות טרם התבררו סופית. ממשרד הבריאות נמסר כי הטיפול באירוע הועבר לידם וכי בתחילת השבוע המשרד יקבל דיווח מפורט יותר ויבדוק את חריגות המקרה ואת טיב ההליך הרפואי שבוצע ביולדת.

מבית החולים לניאדו נמסר כי "מיד בתום הלידה, החלה האישה לסבול מדימום מסיבי ובהמשך נקבע מותה. לרך הנולד שלום, הועבר דיווח לרשויות הרווחה".

החודש: יולדת נפטרה מסיבוך נדיר

לפני כשבוע וחצי נפטרה צעירה בת 27 בבית החולים הלל יפה בחדרה, לאחר שאושפזה לפני כשלושה שבועות ביחידה לטיפול נמרץ במצב קשה מאוד - בעקבות סיבוך נדיר במהלך הלידה.

מספר ימים לאחר שילדה תינוקת בריאה, התמוטטה הצעירה ואיבדה את הכרתה ומאז אושפזה כשהיא מורדמת ומונשמת, בשל סיבוך של רעלת היריון. היא עברה החייאה פעמיים והרופאים נאבקו על חייה עד שנאלצו לקבוע היום את מותה.

בתה של הצעירה, שנולדה בריאה, שוחררה ביחד עם האב לביתה. מדובר בלידה הראשונה של הצעירה, שהתחתנה רק לפני כשנה. מדי שנה נפטרות בישראל בממוצע שש יולדות במהלך הלידה, מסיבוכים כמו רעלת היריון, תסחיף מי שפיר וסיבוכים נוספים.