סרטן בבית הספר: תלמידים פונו מכיתות בשל קרינה

רצף מדאיג של מקרי סרטן התגלה בתיכון בן גוריון בפתח תקווה. בדיקה גילתה קרינה ברמה גבוהה מארונות חשמל במסדרון. המנהלת לא לקחה סיכון והחליטה לפנות את התלמידים מהכיתות הסמוכות

ביה"ס בן גוריון בפ"ת (אתר ביה"ס)

רצף מטריד של מקרי סרטן בכיתה אחת בבית ספר בפתח תקווה הביא לפינוי כיתות שלמות בבית הספר. שני תלמידים חלו בסרטן בטווח זמן קצר מאוד, וילדה נוספת חלתה והחלימה מהמחלה. הדבר עורר דאגה אצל מנהלת בית הספר, שהחליטה מיוזמתה לערוך בדיקת קרינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לפני שבוע התקיימה בדיקת קרינה מדגמית", כתבה המנהלת היום (ה') להורים ולתלמידים, "זאת בעקבות מספר מקרים של תחלואה בסרטן בבית הספר. הבדיקה העלתה ערכים גבוהים של קרינה בסמוך לארונות החשמל במסדרון, אולם לא נמצא קשר ישיר בין הקרינה ובין התחלואה".

קטע ממכתב המנהלת

המנהלת פירטה במכתבה את הפתרון בו נוקטה. "תלמידי הכיתות הסמוכות לארונות החשמל הורחקו בשלב זה מהכיתות ולומדים בחדרים אחרים בבית הספר, למרות שההמלצה הייתה להרחיק את התלמידים מהקיר בלבד", כתבה.

המנהלת הוסיפה כי בקרוב תתקיים בדיקת קרינה מקיפה יותר. הבדיקה תכלול את כל מתחם בית הספר.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי "המנהלת ביצעה את הבדיקות ביוזמה ונהגה בשקיפות מלאה". בעיריית פתח תקווה אומרים: "נטפל בדחיפות במקור הקרינה ונתקין מיגון מתאים למניעת פליטת הקרינה מעבר למותר כבר בשבוע הבא".