מתחממים עם אלכוהול - מחליקים על השלג

למרות שמזג האוויר הסוער שפקד אותנו בסוף השבוע כבר חלף והשלג נמס, נראה כי הקרח שהצטבר בדרכים הביא לפציעתם של רבים בירושלים המושלגת. כ-70 בני אדם עדיין מאושפזים במחלקות האורתופדיות בבתי החולים. "מדובר בעלייה של יותר מ-30% מתקופת חורף רגילה", אמר מנהל המחלקה לרפואה דחופה בהדסה עין כרם

סכנת החלקה. שלג בירושלים (חדשות 2)

הסופה הכבדה בירושלים אמנם כבר מאחורינו, אבל אותותיה ניכרים עדיין בבתי החולים בעיר: ביומיים שאחרי השלג הכבד והקרח שהחל להצטבר על המדרכות והכבישים טופלו מאות בני אדם בבתי החולים בעיר בעקבות שברים, פריקות ונקעים למיניהם. כ-40 מהם היו זקוקים לפינוי דחוף על ידי מד"א, רבים מהם הגיעו עצמאית לבתי החולים והיום (ג') בבית החולים הדסה עין כרם מאושפזים כ-70 בני אדם שעדיין סובלים מפגיעות אורתופדיות מסוגים שונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרופ' אבי ריבקינד, מנהל האגף לרפואה דחופה ולשעת חירום וטראומה בבית החולים הדסה עין כרם מספר בשיחה עם חדשות 2 Online על ההיערכות שהגיעה מיד אחרי השלג הגדול. "במחלקה האורתופדית שלנו אושפזו פצועים מכל מיני סוגי החלקות, שבר באגן, יד או כתף, פריקות למיניהן ופגיעות אורתופדיות בכל חלקי הגוף", אמר.

הקרח עדיין בכבישים. מפלסת בפעולה (נתי שוחט)

"מדובר ביותר ממחלקה שלמה וזה אומר עלייה של יותר מ-30% מתקופת חורף רגילה", מדגיש פרופ' ריבקינד. "הגיע אלינו אדם מבוגר שיצא להתפלל, החליק ושבר את האגן כמו גם כמה חבר'ה שהחליקו, קיבלו מכות בראש, איבדו הכרה, טופלו ושוחררו".

חלק מהפגיעות נגרמו עקב שתיית אלכוהול בניסיון של אנשים להתחמם בעזרתו. "חגיגת שלג", קורא לזה פרופ' ריבקינד בציניות ומציין כי ההיערכות בבית החולים הדסה היא מלאה, כולל הרופאים הבכירים בכל משמרת. "יש אצלנו כמובן גיבויים שמופעלים הרבה יותר מן הרגיל עקב מזג האוויר", הסביר.

הזהירות שאפיינה את הירושלמים בתחילת הסערה הולכת ודועכת, לדעת פרופ' ריבקינד. "אתמול הייתי גאה בירושלמים שנסעו מאד לאט, היום כבר הסולידריות וההתחשבות פאסה", אמר. "עכשיו צריך הרבה יותר להיזהר מתאונות דרכים".