תושבי בית ג'אן נצורים כבר יותר מיומיים: "הפקירו אותנו"

תושבים בכפר הדרוזי שבגליל קוראים לעזרה, לאחר שמאז יום חמישי הם תקועים בבתיהם ללא חשמל ועם צירים חסומים. "זו הפקרות", זעם אחד התושבים. "לא יכול להיות ש-12 אלף איש נצורים ולא שולחים עזרה"

בעוד אלפים נצורים בצפון ובירושלים ביממה האחרונה, תושבי הכפר בית ג'אן בגליל העליון תקועים בבתיהם כבר יומיים וחצי. התושבים מחכים למפלסות שיבואו לעזרתם וזועמים על התנהלות הרשויות. "זו הפקרה", אמר סאמר עלי תושב הכפר בשיחה עם חדשות 2 online. "לא יכול להיות ש-12 אלף איש נצורים בכפר ואיש לא שולח עזרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאז תחילתה של הסערה, טוענים התושבים, עדיין לא הגיעו אנשי חברת חשמל כדי לטפל בתקלות. "ב-75% מהכפר אין חשמל, רק בשכונות הבודדות שנמצאות בנקודות הגבוהות של ההרים", סיפר עלי. "מערכת המים קרסה וכמעט אין מים. בגלל הקרה המים קפאו". לדבריו, חוטי חשמל רבים קרסו ומסכנים את הילדים.

"אנחנו פתחנו את הצימרים שלנו במבצע עמוד ענן, בשביל כל מי שהיה בסכנת חיים בדרום. זו שעת המבחן, צריך לעשות למען הדרוזים לא רק לדבר", קרא תושב אחר בכפר. "אנחנו מקווים שהקול שלנו יגיע למעלה ונראה את הצוותים של פיקוד העורף וחברת החשמל פה".

בית ג'אן נצורה (סאמר עלי)

"זה עניין של חיים ומוות"

סאמר עלי קרא לראש הממשלה לסייע לתושבי הכפר הנצור. "הרוב כאן משרתים בכוחות הביטחון זו התנהלות כושלת", אמר. "אני מתחנן שמישהו יבוא וייפתח לנו את הכפר".

מאז תחילת השלג הכבד ביום חמישי האחרון תושבים רבים נותרו נצורים גם בעיר צפת. בגליל זועמים בעיקר על כך, שלטענתם, מרבית משאבי הסיוע הופנו לירושלים.

"אשתי אחות שמטפלת בקשישים וצריכה לתת להם תרופות ואין לה שום דרך להגיע אליהם", סיפר לחדשות 2 יהודה חמו מצפת, שנותק מחשמל כבר שעות רבות. "זה עניין של חיים ומוות".