מדינה בסערה: מהי התחזית להמשך?

מזג האוויר הסוער שפוקד את אזורנו מאז יום רביעי יימשך גם היום, עם החמרה בכמויות המשקעים - אך לפרקי זמן קצרים יותר. הטמפרטורות ימשיכו להיות נמוכות, אך ממחר בלילה תורגש דעיכה ומראשון - עלייה קלה בטמפרטורות

(רויטרס)

מזג האוויר החורפי נמשך גם בסוף השבוע: הסערה שמלווה אותנו מאז יום רביעי תימשך, ונראה כי לפחות ביממה הקרובה זה לא הולך להיגמר. הגשם ימשיך לרדת ואף יתגבר, כשהיום (ו') צפויה החמרה. הטמפרטורות יהיו נמוכות ושלג צפוי לרדת בירושלים והסביבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי נתוני השירות המטאורולוגי, ירדו ביממה האחרונה כמויות הגשם הגדולות ביותר באזור הרי יהודה, גוש עציון, מישור החוף הדרומי וצפון הנגב. באזורים אלו נמדדו 60-100 מ"מ של גשם. 

מצפון הארץ ועד צפון הנגב ירדו 100-50 מ"מ ויותר. בחלקים הצפון מזרחיים של הארץ ירדו 40-20 מ"מ. שלג ימשיך לרדת גם בערב, וצפוי גם נוסף של משקעים - אך פחות משמעותי ממה שהרגשנו עד עתה. כמו כן, פוחת החשש מפני הצפה של נחל איילון, שלפי שעה אינו קרוב למפלס ההצפה.

אז מה בהמשך? החל משבת בלילה יורגשו טמפרטורות נמוכות מאוד בשפלה ובחוף, שיצנחו לחמש מעלות ומטה. בראשון המערכת החורפית תדעך, ותחול עלייה קלה בטמפרטורות, שככל הנראה תימשך עד לאמצע השבוע הבא.