המשטרה: לא לצאת לדרכים המובילות לירושלים

ירושלים עדין נצורה: הכבישים הראשיים המובילים לבירה נותרו חסומים בעקבות השלג הרב שנערם. המשטרה מפנה נהגים שנתקעו בכבישים למוקדי מחסה שונים בירושלים ובסביבת כביש 443

@הסערה מכה במלוא עוצמתה וירושלים נצורה: בבירה ובסביבתה יורד מאז ליל אמש (ה') שלג כבד ושני הצירים המרכזיים המובילים מהמרכז לירושלים עדיין חסומים. כביש 1, כביש תל אביב-ירושלים, סגור לתנועה בין מחלף לטרון לכניסה לעיר בשני הכיוונים. גם כביש 443 סגור לשני הכיוונים בין עופר למכבים. המשטרה פינתה נהגים שנקלעו לדרכים לבסיסי פינוי במבשרת ציון בירושלים ובמוקדים סמוכים

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גם כביש 60 בין צומת העוקפים לגוש עציון נסגר לשני הכיוונים בשל השלג. כביש 425 חסום לשני הכיוונים מהר אדר לאבו גוש וכביש 375 סגור מצור הדסה לחוסן. במשטרה קוראים לנהגים שיבקשו להגיע לבירה שלא לעשות זאת לאור השלג על צירי התנועה וכי מדובר בסכנת חיים של ממש.

בדרום עדיין חסומים מספר כבישים בשל השטפונות. כביש 90 באזור ים המלח סגור לשני הכיוונים מעין גדי לעין בוקק. בנגב כביש 234 נחסם באזור גשר צאלים וכביש 241 סגור במקטע שבין אורים למגן.

גם הצפון התכסה לבן. שלג יורד ונערם בצפת ובאזורים נוספים בגליל העליון כמו גם בצפון רמת הגולן. בשל כך, נחסמו גם מספר כבישים בסביבת רמת הגולן ובגליל. פתיתים לבנים מכסים גם את הרי השומרון ובהם היישובים יצהר והר ברכה. גולשים מדווחים על פתיתים לבנים גם בהר עמשא, הסמוך לערד.  

נחלים רבים בדרום הוצפו במהלך היום וסיכנו חיי אדם. בנחל גרר הסמוך לקיבוץ אורים בוצעו היום שני חילוצים של אנשים שנתקעו בשטפונות. רכב הסעות ובו 10 נוסעים, בהם ילדים, נסחף אל תוך הנחל וחולץ רק בעזרת סיוע של אנשי יחידת החילוץ של צה"ל 669. כל הנוסעים חולצו בשלום.

מספר שעות לאחר מכן, שוב באותו הנחל, נתקעו 3 ג'יפים ובהם 5 בני אדם שיצאו לטיול ג'יפים בעקבות הסערה. חבר נוסף שהזעיקו כדי לסייע להם בחילוץ נתקע אף הוא בבוץ. לבסוף, חולצו כולם מהמקום ללא פגע.

בהכנת הידיעה השתתפו: יוסי זילברמן, עזרי עמרם, אילנית אדלר, אלעד זוהר, גיא ורון, מתן חצרוני ותמיר סטיינמן.

סיקור מיוחד - סערה לבנה:

צפו: מבצע חילוץ דרמטי משיטפון בדרום

הצעירה כרעה ללדת בסערה - השוטר פינה לה את הדרך

איך תוכלו לסייע לחולים ונזקקים בסופה?

איך מתמודדות החיות עם הסערה?

צפו: ילדי ירושלים נרגשים - בצפון מאוכזבים

שלג גם בדרום: "הפכנו לחרמון 2"

אתם צילמתם: התמונות שלכם בשלג

צפו: שיטפונות בנחל חבר

לזה כולם מחכים: כך נראית ירושלים בלבן