המשטרה סגרה את הכבישים לירושלים וקוראת שלא להגיע לעיר

ירושלים נצורה: כבישים 1 ו-443 סגורים לפחות עד 6 בבוקר בשל השלג שנערם. במשטרה קוראים לנהגים שמבקשים להגיע לבירה, שרבים יבקשו ליהנות מהשלג שבה, שלא לעשות זאת כיון שמדובר ב"סכנת חיים של ממש"

הסערה מכה במלוא עוצמתה וירושלים נצורה: בבירה ובסביבתה יורד הלילה שלג כבד ושני הצירים המרכזיים המובילים מהמרכז לירושלים נחסמו לתנועה עד לשעה 06:00 בבוקר לפחות. כביש 1, כביש תל אביב-ירושלים, נחסם לתנועה בין מחלף לטרון לכניסה לעיר בשני הכיוונים. גם כביש 443 סגור לשני הכיוונים בין עופר למכבים. בבירה לא יתקיימו מחר (ו') לימודים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גם כביש 60 בין צומת העוקפים לגוש עציון נסגר לשני הכיוונים בשל השלג. כביש 425 חסום לשני הכיוונים מהר אדר לאבו גוש וכביש 375 סגור מצור הדסה לחוסן. במשטרה קוראים לנהגים שיבקשו להגיע לבירה שלא לעשות זאת לאור השלג על צירי התנועה וכי מדובר בסכנת חיים של ממש.

 

בדרום נחסמו מספר כבישים בשל השטפונות. כביש 90 באזור ים המלח סגור לשני הכיוונים מעין גדי לעין בוקק. בנגב כביש 234 נחסם באזור גשר צאלים וכביש 241 סגור במקטע שבין אורים למגן.

לילה לבן בירושלים (איציק גרינוולד)

גם הצפון התכסה לבן. שלג יורד ונערם בצפת ובאזורים נוספים בגליל העליון כמו גם בצפון רמת הגולן. פתיתים לבנים מכסים גם את הרי השומרון ובהם היישובים יצהר והר ברכה. גולשים מדווחים על פתיתים לבנים גם בהר עמשא, הסמוך לערד.  

הסופה העזה מביאה איתה גם נפגעים. בלוד נמצא הערב גבר שוכב ברחוב דן בלוד, כשהוא סובל מהיפותרמיה. פרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים אסף הרופא כשהוא במצב בינוני.  

שיאה של הסערה, שנמצאת בעיצומה, יימשך גם ביום שישי. השלג צפוי להמשיך ולרדת לאורך כל הלילה וגם מחר בהרי הצפון והמרכז. הגשמים והרוחות יילכו ויתגברו וקור עז ישרור בכל רחבי הארץ. הסערה צפויה להיחלש רק בשבת.

איפה לא יתקיימו לימודים מחר?

בירושלים לא יצטרכו התלמידים להגיע לבתי הספר מחר ובמערכת החינוך במזרח העיר גם בשבת. לא רק בירושלים ייהנו התלמידים מימים לבנים וחופשיים. גם במועצה האזורית אשכול בדרום לא יתקיימו מחר לימודים בגנים ובבתי הספר היסודיים. לימודים לא יתקיימו גם במועצה האזורית תמר, בעיר רהט ובניצן.

ירושלים שוב מושלגת (לירן ששון)

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, הודיע על ביטול הלימודים מחר גם ביישובים אלון מורה, איתמר, יצהר, הר ברכה וביישוב מגדלים. השלג לא יחסוך לתלמידים בגולן יום לימודים, מאחר וגם כך לא מתקיימים באזור לימודים ביום שישי.

בירושלים נערכו ללילה קשה ותגברו את מערך מפלסות השלג ומפזרות המלח. מנהל מערך החירום בעיריית ירושלים קורא לירושלמים להימנע מנהיגה בשלג. "מזג האוויר יהיה סביב אפס מעלות ויש חשש מקרח שיצטבר על הכבישים", אמר ניר נחמד, "זה שבעתיים מסוכן מנהיגה רגילה. מי שלא רגיל שלא ייסע. יהיו זמנים שנפלס את הצירים ורק אז ניתן יהיה לנסוע בדרכים".

שלג בערד (רז הרשקוביץ)

בשעות הצהריים נמדדו בין 10 ל-15 סנטימטרים של שלג שנערמו בירושלים ובכך נשבר שיא של כל הזמנים בבירה בחודש דצמבר. בעקבות השלג, הוחלט לבטל את הלימודים בעיר וגם בשורה של יישובים נוספים באזור. 

במשטרת ירושלים הוקם מרכז מידע שיספק עדכונים גם בנושא התחבורה בעיר בטלפון 1700-553-100. כדי להתעדכן היכן לומדים מחר, בכלל אזורי הארץ, ניתן ליצור קשר עם המוקד העירוני באזור המגורים או באמצעות דף הפייסבוק של משרד החינוך.

צילמתם את השלג? שלחו לנו תמונות ל-Mail@News2.co.il או ב-SMS ל-2222 בצירוף שמכם המלא ומיקומכם.

עיר במצור (אלירן חייט חדשות 2)

שלג בבית הכרם בי-ם (ערן הויזמן)

שיטפון בדרום (תומר נואמה)

נחלים רבים בדרום הוצפו במהלך היום וסיכנו חיי אדם. בנחל גרר הסמוך לקיבוץ אורים בוצעו היום שני חילוצים של אנשים שנתקעו בשטפונות. רכב הסעות ובו 10 נוסעים, בהם ילדים, נסחף אל תוך הנחל וחולץ רק בעזרת סיוע של אנשי יחידת החילוץ של צה"ל 669. כל הנוסעים חולצו בשלום.

מספר שעות לאחר מכן, שוב באותו הנחל, נתקעו 3 ג'יפים ובהם 5 בני אדם שיצאו לטיול ג'יפים בעקבות הסערה. חבר נוסף שהזעיקו כדי לסייע להם בחילוץ נתקע אף הוא בבוץ. לבסוף, חולצו כולם מהמקום ללא פגע.

מרבדים לבנים בבירה (רבקי ברלנד)

בהכנת הידיעה השתתפו: יוסי זילברמן, עזרי עמרם, אילנית אדלר, אלעד זוהר, גיא ורון, מתן חצרוני ותמיר סטיינמן.

סיקור מיוחד - סערה לבנה:

צפו: מבצע חילוץ דרמטי משיטפון בדרום

הצעירה כרעה ללדת בסערה - השוטר פינה לה את הדרך

איך תוכלו לסייע לחולים ונזקקים בסופה?

איך מתמודדות החיות עם הסערה?

צפו: ילדי ירושלים נרגשים - בצפון מאוכזבים

שלג גם בדרום: "הפכנו לחרמון 2"

אתם צילמתם: התמונות שלכם בשלג

צפו: שיטפונות בנחל חבר

לזה כולם מחכים: כך נראית ירושלים בלבן