צפו: ילדי ירושלים נרגשים – בצפון מאוכזבים

גם בקיבוץ אלרום שבצפון וגם במרכז ירושלים השכימו הילדים קום בכדי לראות אם השלג כבר פקד את אזורם וכדי להבין אם הם יצטרכו ללכת ללמוד. באלרום התאכזבו לגלות שההסעה המאורגנת שלהם לבית הספר תאסוף אותם כרגיל, ואילו בירושלים לא ידעו את נפשם מרוב אושר: "זה בכלל לא נראה כמו ירושלים פה"

הילדים בירושלים מאושרים - ואילו בצפון מאוכזבים: השלג בעיר הבירה נערם לגובה מרשים והביא לביטול הלימודים, מה שאיפשר לילדי העיר לצאת לרחוב ולשחק בכדורי שלג, בעוד שבצפון בקושי ירד שלג והלימודים בבתי הספר התקיימו כסדרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוות חדשות 2 פגש את ילדי קיבוץ אלרום, רגע לפני שעלו על ההסעה המאורגנת לבית ספרם. "זה אכזבה שאין אפילו סנטימטר", אמרה שחר כספי, בת הקיבוץ. "אין שלג בכלל. זה מבאס שהולכים לבית ספר כשיש שלג, במקום לעשות קרב כדורי שלג".

חברה של שחר לספסל הלימודים, בועז דייויס, בחר לנצל את המיקרופון כדי הביע משאלת לב בנוגע למורה: "הלוואי שלא תגיע לבית הספר". למרות ההחלטה הרשמית לקיים את הלימודים כסדרם, יותר מ-50% מתלמידי הגולן לא הלכו הבוקר לבית הספר באישור הוריהם, בשל מזג האוויר.

יום לבן בירושלים (יאיר אוזן)

גם בירושלים הילדים השכימו קום והציצו בחלון, אלא שעל פניהם עלה חיוך רחב. "התעוררתי בארבע או חמש לפנות בוקר, ולא ירד שלג", סיפר נדיב, תושב העיר בן 9.5. "אבל פתאום - ירד קרח, ואמרתי לאבא שלי שאני רואה שלג".

"לדעתי זה קצת יותר משנה שעברה", המשיך נדיב, "וגם מחר יירד עוד, אז יהיה מלא מלא שלג. זה בכלל לא נראה כמו ירושלים פה. כל העצים מלא שלג, הכל לבן, זה קורה בדרך כלל רק במקומות אחרים. הסתכלתי מהחלון, וזה לא נראה כמו גן סאקר".

סיקור מיוחד - סערה לבנה:

צפו: מבצע חילוץ דרמטי משיטפון בדרום

הצעירה כרעה ללדת בסערה - השוטר פינה לה את הדרך

איך תוכלו לסייע לחולים ונזקקים בסופה?

איך מתמודדות החיות עם הסערה?

שלג גם בדרום: "הפכנו לחרמון 2"

אתם צילמתם: התמונות שלכם בשלג

צפו: שיטפונות בנחל חבר

לזה כולם מחכים: כך נראית ירושלים בלבן