שלג באזור ערד: "הפכנו לחרמון 2"

השלג הגיע לחרמון, לגולן, להרי הצפון, המרכז וירושלים, אבל גם תושבי הדרום זכו היום לראות פתיתים לבנים. שכבת שלג בגובה של 10-15 סנטימטרים כיסתה את היישוב הר עמשא, 13 קילומטרים צפונית לערד. יו"ר הוועד המקומי: "זה קורה כבר שנה שנייה ברציפות, הגיעו אלינו אנשים מכל הסביבה לראות"

ילדי הר עמשא חגגו את בוא השלג (אדוארד קפרוב)

הסערה החורפית שהורידה שלגים בחרמון, בגולן, בגליל בירושלים ובהרי המרכז לא פסחה גם על הרי הדרום. הפתיתים הלבנים הגיעו עד להר עמשא, 13 קילומטרים צפונית לערד.

צילמתם את השלג? שלחו לנו תמונות ל-Mail@News2.co.il או ב-SMS ל-2222 בצירוף שמכם המלא ומיקומכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"התחיל לרדת שלג לפנות בוקר והוא הגיע בשיאו לגובה של 10-15 סנטימטרים", סיפר דודי ברגמן יושב ראש הוועד המקומי של היישוב הקהילתי בהר עמשא לחדשות 2 Online. "זה קורה בדרך כלל אחת לשלוש או ארבע שנים, אבל זה קורה לנו כבר שנה שניה ברציפות, ואנחנו מצפים לעוד שלג בחורף הזה. אולי נכריז על הר עמשא כהר חרמון 2 אם זה יימשך".

לבן גם בדרום (אדוארד קפרוב)

ברגמן סיפר כי ביישוב לא התקיימו היום לימודים. "הגיעו לכאן הרבה חבר'ה מבאר שבע וערד שקרובות לכאן, והמראה של השלג ביער יתיר הוא יפהפה", סיפר.

בנוסף, כמדי חורף, בנחלי הדרום מורגשת זרימה חזקה של שטפונות. נחלי עין גדי שבאזור ים המלח עלו על גדותיהם וכתוצאה מכך נסגר כביש 90 באזור המלונות בשני הכיוונים. גם נחל חבר עלה על גדותיו, כמו גם כל נחלי מדבר יהודה. גם באזור הנגב המערבי מורגשים שיטפונות - גשר צאלים נסגר לתנועה בשל הצפה.

סיקור מיוחד - סערה לבנה:

צפו: מבצע חילוץ דרמטי משיטפון בדרום

הצעירה כרעה ללדת בסערה - השוטר פינה לה את הדרך

איך תוכלו לסייע לחולים ונזקקים בסופה?

איך מתמודדות החיות עם הסערה?

צפו: ילדי ירושלים נרגשים - בצפון מאוכזבים

אתם צילמתם: התמונות שלכם בשלג

צפו: שיטפונות בנחל חבר

לזה כולם מחכים: כך נראית ירושלים בלבן