שיא שלג של כל הזמנים בירושלים לתחילת דצמבר, הדרכים לבירה נפתחו

השלג הכבד שירד הבוקר בבירה רשם הישג נאה, כשבין 10 ל-15 סנטימטרים של הפתיתים הלבנים נערמו. מדובר בשיא חדש לתחילת דצמבר. הפעם האחרונה שראו בירושלים כמות דומה בתקופה זו הייתה בשנות ה-50'. כבישים מספר 1 ו-443 נפתחו לתנועה

המערכת החורפית הסוערת שפוקדת את ישראל שוברת גם שיאים: עד עתה נמדדו בין 10 ל-15 סנטימטרים של שלג שנערמו בירושלים ובכך נשבר שיא של כל הזמנים בבירה בחודש דצמבר. במקביל, הודיע אגף התנועה במשטרה כי הדרכים המובילות לירושלים וממנה נפתחו לתנועה אחרי שהיו חסומות במשך כמה שעות.

צילמתם את השלג? שלחו לנו תמונות ל-Mail@News2.co.il או ב-SMS ל-2222 בצירוף שמכם המלא ומיקומכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפעם האחרונה שבה נערם שלג בבירה לגובה דומה הייתה בשנות ה-50, אז הגיע המשקע הלבן לגובה של כשבעה סנטימטר. בעקבות השלג, הוחלט לבטל את הלימודים בעיר וגם בשורה של יישובים נוספים באזור שבהם ירד. בצפון החל כבר אמש לרדת שלג קל ולהיערם ברמת הגולן ובפסגות הגליל.

יום חג לילדים (חדשות 2)

עד כה התקבלו במרכז המידע ובמוקד המשטרה כ-9,000 שיחות, כש-2,000 מהן בנוגע לתנועה בירושלים. בתוך העיר ישנם עומסי תנועה כבדים בכל הצירים הפתוחים והמשטרה מבקשת להימנע מלנסוע בבירה בשעה זו.

במשטרה קראו להימנע ככל הניתן משימוש בכלי רכב פרטיים בכבישי ירושלים, בשל סכנת החלקה. "מפלסות השלג פועלות כעת על מנת לפנות את הצירים", אמרו במשטרה. "אנו מבקשים מכלל הנהגים להימנע מלנסוע בכבישים בהם נערם השלג, מדובר בסכנת חיים של ממש".

בתים מכוסים בפתיתים לבנים (חדשות 2)

"בהערכת מצב מעודכנת שהתקיימה, ולנוכח התחזיות כי השלג יחמיר וימשיך לרדת לפרקים בכל שעות הבוקר, הוחלט לבטל את הלימודים היום בבתי הספר וגני הילדים", נמסר מעיריית ירושלים. "העירייה קוראת להורים להימנע מנסיעה בשלג ולהמתין להפוגה ובכל מקרה להפעיל שיקול דעת ולא לקחת סיכונים". גם באוניברסיטה העברית בוטלו הלימודים.

הסערה הביאה גם להחלטה לבטל את הדיונים בבתי המשפט השלום, המחוזי והעליון בבירה. "ככל שיהיה צורך בדיונים ובסעדים דחופים - אלה יתקיימו בפני שופט תורן", נמסר מדוברות בתי המשפט, שם הסבירו כי הדיונים הדחופים של בית המשפט המחוזי יקוימו בבניין בית משפט השלום במגרש הרוסים. בשל מזג האוויר הסוער לא תתקיים היום קבלת קהל באגף שיקום נכים, מחוז ירושלים, וממשרד הביטחון נמסר כי ניתן לפנות למוקד הטלפוני של אגף השיקום 03-7776777.

משחקים בשלג (בנימין, המייל האדום)

גם התחבורה הציבורית לא פועלת כסדרה בעקבות השלג. מערך האוטובוסים פועל במתכונת חירום, כשמספר קווים ייעודיים יפעלו בצירי המרכזיים. לפני כל אוטובוס יופעלו מפלסות שלג שינקו ויפנו את הציר.

רשימת קווי האוטובוסים שפועלים בירושלים החל מ-10:00:  

 קו הר הצופים-רמת אשכול: הר הצופים - הגבעה הצרפתית - גבעת המבתר - רמת אשכול וחזרה
 קו מלחה-גבעת מרדכי: קניון מלחה - גבעת מרדכי - יפה נוף
 קו מזין פסגת זאב מזרח
 קו תלפיות מזרח: מסוף רב חובל - דרך חברון
 קו גבעת משואה-קרית היובל: גבעת משואה - קוליץ-גולומב-טהון - פנחס חברוני - אולסוונגר - שמריהו לוין - הר הרצל
 קו גילה-מרכז העיר: גילה - דרך חברון - קרן היסוד - המלך ג'ורג' - עליאד - הנביאים וחזרה (יופעל על ידי שני אוטובוסים ושתי מפלסות במקביל)
 קו חומת שמואל: חומת שמואל - דרך חברון
 קו נווה יעקב - פסגת זאב מרכז: נווה יעקב - חיל האויר - סיירת שקד - השישה עשר וחזרה
 קו הר-נוף - גבעת שאול: הר נוף - כנפי נשרים - נג'ארה - גבעת שאול - תחנה מרכזית וחזרה
 קו הדסה עין כרם-קרית מנחם: הדסה עין כרם - פנמה - דהומיי - מקסיקו - הנרייטה סאלד - הנטקה - הר הרצל
 קו רמות-תחנה מרכזית: רמות - גולדה מאיר - בגין - תחנה מרכזית וחזרה
 קו רמת שלמה: רמת שלמה - צומת רמות
 קו תחנה מרכזית - שכונות הצפון: תחנה מרכזית - המ"ג - סורוצקין - עזרת תורה - עלי הכהן - ירמיהו - שמגר - שרי ישראל - תחנה מרכזית
 קו סובב גינות העיר עם כיוון השעון: צומת פת - הרצוג - עזה - קרן היסוד - עמק רפאים - בן זכאי - יהודה הנשיא - צומת פת
 קו סובב גינות העיר נגד כיוון השעון: צומת פת - יהודה הנשיא - בן זכאי - עמק רפאים - קרן היסוד - עזה - הרצוג - צומת פת

מרבדים לבנים בבירה (רבקי ברלנד)

במשטרת ירושלים הוקם מרכז מידע שיספק עדכונים גם בנושא התחבורה בעיר בטלפון 1700-553-100.

במועצה האזורית מטה בנימין בוטלו הלימודים וההסעות ביישובים עפרה, בית אל, פסגות, עלי, שילה, מעלה לבונה בוטלו גם הן. במועצה המקומית אפרת שבאזור יהודה גם כן לא יתקיימו לימודים. כביש 60 בין צומת המשטרה הבריטית לצומת הטי פתוחה לרכב 4X4 בלבד, ואגד ביטל את קווי האוטובוס על כביש 465 וכן את קווי האוטובוס ממעבר מכמש וצפונה.

הישג מרשים למערכת החורפית (פלאש 90, מרים אלשטר)

מפלס הכינרת עלה בסנטימטר

בתל אביב ירד הבוקר מטח של ברד ואחריו גשמים חזקים. עד כה נמדדו מתחילת המערכת יותר מ-45 מילימטרים של גשם בעיר. באשדוד ואשקלון גם נמדדו בין 60-80 מילימטרים. באזור צובה שליד ירושלים נרשמה כמות של יותר מ-100 מילימטרים של גשם.

מפלס הכינרת, כך מדווחים הבוקר ברשות המים, רשם עלייה נוספת של סנטימטר והוא עומד הבוקר על 211.37- מאז תחילת המערכת נוספו לכינרת שלושה סנטימטרים וחסרים 2.57 מטר לכנרת מלאה.

שלג בירושלים (פלאש 90, נתי שוחט)

בגולן החל השלג כבר אמש, אך למרות הטמפרטורות הקרות הוא לא נערם על הקרקע בהרי הגולן והגליל העליון. הלימודים באזור מתנהלים כרגיל, והכבישים פתוחים לתנועה. הסיבה להיעדר השלג היא חוסר במשקעים, שלא הגיעו למרות שהטמפרטורה צנחה אל מתחת לאפס.

גם בדרום בוטלו הלימודים במספר מקומות: במועצה האזורית תמר באזור ים המלח הודיעו כי לא יתקיימו לימודים הבוקר בשל חשש משיטפונות באזור. לימודים לא יתקיימו גם במועצות נווה מדבר ואלקסום. גם במעלה עירון בצפון לא יתקיימו לימודים. 

שלג עשוי להגיע גם להר הנגב, במיוחד בלילה שבין חמישי לשישי ובמהלך יום שישי.

בהכנת הידיעה השתתפו: יוסי זילברמן, עזרי עמרם, אילנית אדלר, אלעד זוהר, גיא ורון ותמיר סטיינמן

סיקור מיוחד - סערה לבנה:

צפו: מבצע חילוץ דרמטי משיטפון בדרום

הצעירה כרעה ללדת בסערה - השוטר פינה לה את הדרך

איך תוכלו לסייע לחולים ונזקקים בסופה?

איך מתמודדות החיות עם הסערה?

צפו: ילדי ירושלים נרגשים - בצפון מאוכזבים

שלג גם בדרום: "הפכנו לחרמון 2"

אתם צילמתם: התמונות שלכם בשלג

צפו: שיטפונות בנחל חבר

לזה כולם מחכים: כך נראית ירושלים בלבן