צפו: שיטפונות בנחל חבר

לא בכל מקום בארץ רואים היום שלג, אבל כמעט בכל מקום ישנה עדות מרשימה למזג האוויר הסוער. בנחל חבר למשל, השוכן בדרום ים המלח, נצפה שיטפון עצום. הנחל צפוי להמשיך ולזרום עוד לפחות יום וחצי או אפילו יומיים

רמת הגולן, הרי הגליל וירושלים נהנים מהשלג, ובדרום ים המלח מסתפקים בשיטפונות. כך למשל קרה היום (ה') גם בנחל חבר, נחל ענק בדרום ים המוות, המנקז גשם מאזור הרי ירושלים והרי חברון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באזור ירדו כמויות גדולות של ממטרים. מדובר בעשרות מילימטרים של גשם. עדיין לא ברור כמה מילימטרים בדיוק, אבל לשם השוואה - באזור ירושלים ירדו 100 מילימטרים.

הנחל צפוי להמשיך ולזרום עוד לפחות יום וחצי או אפילו יומיים. חבר הוא בין הנחלים היחידים שעוד מסוגלים לגרום לסגירת כביש 90 לזמן ממושך.

אתמול: חולצו סקרנים שנסחפו בשיטפונות

רק אתמול חילצו אנשי יחידת חילוץ מגילות ים המלח כמה נוסעים שנסחפו בשיטפון עם הרכב בו נסעו. בנחל אוג נקראו כוחות ההצלה לחלץ אדם שנכנס אל הנחל לפני השטפון ונלכד בתוכו. בנחל איילון בתל אביב ובנחל חרוד שבעמק בית שאן דווח אתמול על זרימה חזקה של מים.

המשטרה שבה וקוראת לקהל הסקרן שלא להגיע למוקדי השיטפונות בכדי לתעד אותם. אתמול אמנם הסתיימו המקרים השונים ללא נפגעים, אך במשטרה מבהירים שישנה סכנה ממשית למי שיגיע לשיטפונות.

סיקור מיוחד - סערה לבנה:

צפו: מבצע חילוץ דרמטי משיטפון בדרום

הצעירה כרעה ללדת בסערה - השוטר פינה לה את הדרך

איך תוכלו לסייע לחולים ונזקקים בסופה?

איך מתמודדות החיות עם הסערה?

צפו: ילדי ירושלים נרגשים - בצפון מאוכזבים

שלג גם בדרום: "הפכנו לחרמון 2"

אתם צילמתם: התמונות שלכם בשלג

לזה כולם מחכים: כך נראית ירושלים בלבן