הסופה מתגברת: שלג ראשון ברמת הגולן ובגליל

מעט פתיתים לבנים כבר ירדו בכמה פסגות בגליל, בין השאר באזור הר מירון, משגב עם ובית ג'אן. בצפון רמת הגולן ירד שלג מעורב בגשם. שלג קל ראשון צפוי הלילה בשכונות הגבוהות של ירושלים

ירושלים מחכה לשלג - הגליל והגולן כבר מקבלים את פניו: שלג החל לרדת הערב בפסגות הגליל העליון בצפון רמת הגולן, במקומות שבגובה מעל 900 מטרים, והחל להיערם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גולשים המתגוררים בצפת, באזור הר מירון, במשגב עם, דלתון ובבית ג'אן בגליל העליון, דיווחו לחדשות 2 Online כי זכו לשלג ראשון החורף. הפתיתים הלבנים כבר מכסים גם את צפון רמת הגולן, בין השאר במג'דל שמס, באודם, באל-רום ובמרום גולן.

עם חלוף השעות התפשט גם ליישובים נוספים. כך במרום גליל, דלתון ובהר כנען. בחלק מהמקומות דיווחו הגולשים על שלג מעורב בגשם. שלג מעורב בגשם נוצר כשהשלג יורד ובדרכו לאדמה הוא עובר דרך שכבת אוויר חמה יחסית. המעבר הזה גורם לפתיתי השלג להפשיר ולהפוך בהדרגה לגשם. מדובר בתופעה מסוכנת, משום שהשלג המעורב לא מצטבר על הקרקע אלא הופך לקרח דק, שקוף וחלק - מה שעלול לגרום להחלקה.

שלג מעורב בגשם. בית ג'אן, הערב (נצח קבלן מגן)

בירושלים ייראה קצת שלג כבר הלילה, אבל לא בטוח כמה ממנו ייערם אם בכלל. ככל שיורדים לשכונות הנמוכות יותר, הסיכויים קטנים. מחר בצהרים הטמפרטורות יעלו, ולכן הסיכוי לשלג יהיה קטן עוד יותר, אבל בשעות הערב והלילה, ירושלים כנראה תיצבע בלבן.

בצפון הארץ, לעומת זאת, נערכים לשלג כבר הלילה. הטמפרטורה באזור מתאימה, וכל שנדרש הוא ענן אחד שיוריד ממטרים. ההערכה הערב היא שלפחות בצפון רמת הגולן לא יתקיימו מחר לימודים ככל הנראה.

הנזקים: שיטפונות, קריסות עצים וקריעת מתח גבוה

הסופה שהתעצמה היום הביאה איתה מלבד שלג וגשמי ברכה גם לא מעט נזקים ומפגעים. צעיר כבן 25 נפגע הערב משמשייה שעפה ממרפסת ברחוב המסגר בתל אביב. צוותי מד"א שהגיעו למקום העניקו לצעיר טיפול רפואי ופינו במצב קל אותו לבית החולים "איכילוב" בעיר, עם חבלה וחתך בראשו.

בשעות הצהריים נלכדו נוסעים ברכב בתוך שיטפון בנחל קידרון במדבר יהודה וחולצו בידי צוותי הצלה. כמה שעות לאחר מכן, נקראו כוחות ההצלה לנחל אוג לחלץ אדם שנכנס אל הנחל לפני השיטפון ונלכד בתוכו. בנחל איילון בתל אביב ובנחל חרוד שבעמק בית שאן דווח על זרימה חזקה של מים.   

בשדה ורבורג חולצה נהגת שנתקעה בהצפה, בתל אביב קרס עץ בדרך קיבוץ גלויות וחסם את התנועה ובאשדוד סככה שהתעופפה באוויר קרעה קו מתח גבוה עם רכבה בתוך זרם מים. נהג טנדר שחלף במקום גילה תושייה וחילץ את הנהגת ללא פגע. 

באשדוד גרמו הרוחות החזקות גרמו לסככה ענקית באזור התעשייה להתעופף ברוח, תוך שהיא קורעת קו מתח גבוה וגורמת להפסקות חשמל באזור. צוותים של חברת החשמל הוזעקו לשטח כדי לפתור את התקלה. הפסקות חשמל נרשמו גם באשקלון וברמת השרון - אך לזמן קצר בלבד. על כביש 234, המוביל מצומת צאלים לצומת רעים בדרום, נפל עץ וחסם את הנתיבים.

מנצל את ההצפה לשוט באבוב (לי מול)

מנצלים את הרוח בחוף בת"א (עזרי עמרם, חדשות 2)

מחצות ועד לשעות הצהריים ירדו 35-45 מ"מ בגליל העליון ובגולן וכמויות גשם דומות נרשמו גם בגוש דן. מרשות המים נמסר כי נכון לשעות הצהריים מפלס הכנרת עלה בסנטימטר נוסף והמפלס עומד כעת על 211.38-. כדי להגיע לכנרת מלאה חסרים עדיין 2.58 מטרים למפלס.

שלחו לנו תמונות וסרטונים למייל Mail@news2.co.il או בהודעת סמס לטלפון 2222, ורשמו את שמכם המלא ומיקומכם.

בהכנת הידיעה השתתפו: תמיר סטיינמן,  עזרי עמרם, גיא ורון, אלעד זוהר, אילנית אדלר ופוראת נסאר

סיקור מיוחד - סערה לבנה:

צפו: מבצע חילוץ דרמטי משיטפון בדרום

הצעירה כרעה ללדת בסערה - השוטר פינה לה את הדרך

איך תוכלו לסייע לחולים ונזקקים בסופה?

איך מתמודדות החיות עם הסערה?

צפו: ילדי ירושלים נרגשים - בצפון מאוכזבים

שלג גם בדרום: "הפכנו לחרמון 2"

אתם צילמתם: התמונות שלכם בשלג

צפו: שיטפונות בנחל חבר

לזה כולם מחכים: כך נראית ירושלים בלבן