נזקי הסופה: הצפות, חסימת כבישים והפסקות חשמל

אישה חולצה מרכבה על ידי כבאים, לאחר שנתקעה בשלולית גדולה ליד שדה ורבורג, באשדוד קרסה סככה על קו מתח גבוה ובתל אביב נפל עץ וחסם את התנועה באחד הרחובות הראשיים. אבל יש גם ברכה בגשמים - מפלס הכנרת עלה בסנטימטר אחד

הסערה הגדולה מתחילה לתת אותותיה וגורמת לשיטפונות, לקריסות עצים ולנזקים: נוסעים נלכדו ברכב בשיטפון בנחל קידרון במדבר יהודה וכעת מנסים צוותי חירום לחלצם, בשדה ורבורג חולצה נהגת שנתקעה בהצפה, בתל אביב קרס עץ בדרך קיבוץ גלויות וחסם את התנועה,  ובאשדוד סככה שהתעופפה באוויר קרעה קו מתח גבוה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אנשי יחידת חילוץ מגילות ים המלח חילמו כמה נוסעים שנסחפו בשיטפון עם הרכב בו נסעו. בנחל אוג נקראו כוחות ההצלה לחלץ אדם שנכנס אל הנחל לפני השטפון ונלכד בתוכו. בנחל איילון בתל אביב ובנחל חרוד שבעמק בית שאן דווח על זרימה חזקה של מים.   

באשדוד גרמו הרוחות החזקות גרמו לסככה ענקית באזור התעשייה להתעופף ברוח, תוך שהיא קורעת קו מתח גבוה וגורמת להפסקות חשמל באזור. צוותים של חברת החשמל הוזעקו לשטח והם עובדים בניסיון לפתור את התקלה. הפסקות חשמל נרשמו גם באשקלון וברמת השרון - אך לזמן קצר בלבד.

 

שלחו לנו תמונות וסרטונים למייל Mail@news2.co.il או בהודעת סמס לטלפון 2222, ורשמו את שמכם המלא ומיקומכם

בדרך קיבוץ גלויות משאית עם מנוף, שחלפה במקרה בסמוך, הרימה את עץ שקרס, חסם את נתיב התנועה המרכזי וגרם לפקק תנועה גדול. גם על כביש 234, המוביל מצומת צאלים לצומת רעים בדרום, נפל עץ וחסם את הנתיבים. במשטרה קוראים לנהגים לנסוע בזהירות ולפנות לדרכים חלופיות במקרה שנתקלים במפגעים בטיחותיים.

במושב שדה ורבורג, הסמוך לכפר סבא, החל מבצע חילוץ נועז לאחר שנהגת נתקעה עם רכבה בתוך זרם מים. נהג טנדר שחלף במקום, גילה תושייה וחילץ את הנהגת ללא פגע. 

30 ס"מ של שלג נערמו בחרמון

גשמים עזים וברד יורדים בצפון הארץ במישור החוף ובדרום החל משעות הבוקר, כשהם מלווים בסופות רעמים וברקים. שלג יורד בחרמון כבר מאמש ובגולן המפלסות ערוכות לקראת השלג שצפוי להגיע גם לשם.

מחצות ועד לשעות הצהריים ירדו 35-45 מ"מ בגליל העליון ובגולן וכמויות גשם דומות נרשמו גם בגוש דן. מרשות המים נמסר כי נכון לשעות הצהריים מפלס הכנרת עלה בסנטימטר נוסף והמפלס עומד כעת על 211.38-. כדי להגיע לכנרת מלאה חסרים עדיין 2.58 מטרים למפלס.

הנחלים בצפון עדיין לא נמצאים בשיא הזרימה, שצפויה להתגבר בשעות הקרובות. כ-30 ס"מ של שלג הצטברו באתר החרמון. בפסגות הגבוהות הצטברה כמות גדולה הרבה יותר.

שדות התעופה בחיפה ובראש פינה נסגרו והטיסות הפנימיות הועברו משדה דב לנתב"ג. בשעות הבוקר דיווחו מספר תושבי תל אביב על תקלות בחשמל וברמזורים, שמטופלות על ידי העירייה וחברת החשמל. בנוסף בכמה שכונות בעיר דיווחו על הצפות. 

הלימודים במשולש בוטלו

הצפות נרשמו היום גם בטירה, והלימודים בעיר בוטלו. גם באום אל פאחם ובקלנסוואה החליטו העירייה וההורים להשבית את הלימודים בשל ההצפות ומזג האוויר הסוער. בתל אביב קרסו מספר עצים באזור מחלף קיבוץ גלויות והפריעו מעט לתנועה. גם בירושלים דווח על קריסת עצים - גם באזור שוק מחנה יהודה וגם בשכונות קטמון, והעירייה פעלה על מנת לפנותם.

עץ נפל בכביש 234 (דוברות אגף התנועה)
 

אמש החלה בחרמון סופת שלגים והטמפרטורה הגיעה למינוס מעלה אחת. עד לשעה זו נערמו כ-20 סנטימטרים, והכניסה לאתר נאסרה בשעה זו בשל מזג האוויר הקשה. במג'דל שמס, הנקודה הגבוהה ביותר בגולן מלבד החרמון, הטמפרטורה עומדת על 2 מעלות ושם מחכים כבר בקוצר רוח לפתיתים לבנים.

הטמפרטורות צפויות בהמשך לרדת לאפס בצפון הגולן וככל הנראה ביום חמישי כבר לא יהיו לימודים. גם בגליל, בצפת ובמירון אופטימיים לגבי השלג שיגיע מחר.

מנצל את ההצפה לשוט באבוב (לי מול)

מנצלים את הרוח בחוף בת"א (עזרי עמרם, חדשות 2)

מפלסות השלג בכוננות בירושלים

בירושלים בינתיים לא נהנים משלג, אך כן מגשמים רבים ורוחות עזות. במוקד 106 של עיריית ירושלים נערכים לתנאי מזג אוויר מעט יותר קיצוניים ואולי אפילו שלגים הלילה ובימים הקרובים. עץ קרס מעוצמת הרוחות בשכונת קטמון בעיר.

קר בירושלים (פלאש 90, נטי שוחט)

גשמים עזים ורוחות (פלאש 90, מרים אלשטר)

בירושלים מחכים לשלג (פלאש 90, מרים אלשטר)

בבירה חוששים כי גם אם לא יהיה שלג שכבת קרח על הכביש תסכן את הנהגים. "אנחנו בריכוז מאמצים נגיע ל-120 מפזרות מלח שייפתחו את הצירים", סיפר אחד ממפעילי המפזרות.

בתל אביב גובה הגלים יהיה 4-6 מטרים בשיא והים מסוכן. השילוב הזה יכול להעיף כל מה שנמצא לאורך החוף. כמויות גשם גדולות צפויות במרכז גם במהלך בימים הקרובים. בקניון מודיעין, שהיה מוקד להצפות בשני החורפים האחרונים, נבנתה חומה גבוהה כדי למנוע מהמים לפרוץ פנימה.

בהכנת הידיעה השתתפו: תמיר סטיינמן,  עזרי עמרם, גיא ורון, אלעד זוהר, אילנית אדלר ופוראת נסאר

סיקור מיוחד - סערה לבנה:

צפו: מבצע חילוץ דרמטי משיטפון בדרום

הצעירה כרעה ללדת בסערה - השוטר פינה לה את הדרך

איך תוכלו לסייע לחולים ונזקקים בסופה?

איך מתמודדות החיות עם הסערה?

צפו: ילדי ירושלים נרגשים - בצפון מאוכזבים

שלג גם בדרום: "הפכנו לחרמון 2"

אתם צילמתם: התמונות שלכם בשלג

צפו: שיטפונות בנחל חבר

לזה כולם מחכים: כך נראית ירושלים בלבן