הצפות בתל אביב: "הבית התמלא מים"

בכינרת וברשות המים אולי מרוצים מכמות המשקעים, אבל תושבי שכונת הארגזים בדרום תל אביב התעוררו לבוקר רטוב במיוחד כשמערכת הניקוז באזור קרסה וגרמה להצפות. "אנחנו סובלים כל שנה משיטפונות, הבית מוצף", סיפרה תושבת השכונה. "אין לנו ברירה אחרת, נלך לישון אצל קרובי משפחה"

הסערה גרמה שוב להצפות בשכונת הארגזים: השכונה הדרומית בתל אביב סובלת מדי שנה מבעיות ניקוז קשות, שמובילות להצפות נרחבות. נגה, תושבת השכונה, נדהמה לגלות הבוקר (ד') את נזקי מזג האוויר. "התעוררנו והבית היה מלא במים ובוץ", אמרה לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלחו לנו תמונות וסרטונים למייל Mail@news2.co.il או בהודעת סמס לטלפון 2222, ורשמו את שמכם המלא ומיקומכם

"אנחנו בשכונת הארגזים סובלים כל שנה משטפונות. הפעם, חול שהושאר ברחוב מפרויקטים של בנייה בשכונה נכנס לדירות בעקבות ההצפות ויצר בוץ בכל הדירה", אמרה התושבת שסיפרה על הצפות בדירות הסמוכות לדירתה שלה. "גם הדירה של אחי ואשתו, שנמצאת בהריון, נפגעה וגם הדירה שבה מתגוררת סבתי בת ה-85".

"התקשרנו לעירייה ולחברת החשמל, לכל מקום אפשרי. הם באו להסתכל, אבל לא עשו יותר מדי", סיפרה. "יש משאבות של העירייה בשכונה, שניקזו חלק מהמים, אך גם לאחר מכן נשאר המון בוץ בדירה וכנראה שזה יישאר ככה". 

בשל הנזקים שנגרמו מההצפה, החליטו בני המשפחה של להישאר לישון הלילה בדירה. "אין לנו ברירה, נעבור לישון אצל בני משפחה", אמרה התושבת. "אנחנו חוששים שאם מזג האוויר הסוער יימשך, ההצפות יחזרו".

הבית הוצף, דרום תל אביב (חזי שמואלי)

אמש החל לרדת גש כבד, דבר שגרם לאופטימיות באשר לכמות המשקעים. מרשות המים נמסר כי 30-40 מ"מ של גשם נרשמו בגליל, בשרון ובגוש דן במהלך הלילה. מפלס הכנרת עלה ב-1 ס״מ ועומד על 211.39- . הנחלים בצפון עדיין לא נמצאים בשיא הזרימה, שצפויה להתגבר בשעות הקרובות. כ-30 ס"מ של שלג הצטברו באתר החרמון. בפסגות הגבוהות הצטברה כמות גדולה הרבה יותר.

שדות התעופה בחיפה ובראש פינה נסגרו והטיסות הפנימיות הועברו משדה דב לנתב"ג. בשעות הבוקר דיווחו מספר תושבי תל אביב על תקלות בחשמל וברמזורים, שמטופלות על ידי העירייה וחברת החשמל. בנוסף בכמה שכונות בעיר דיווחו על הצפות. גם ברמת השרון מספר רחובות נותרו ללא חשמל. ממשטרת תל אביב נמסר כי "שוטרי מחוז תל אביב פרוסים בצמתים ובעורקים הראשיים, על מנת לסייע לאזרחים להגיע ליעדם בשל תקלות הרמזורים".

הגשם נערם בחרמון, היום (ספיר בן לולו)

החל משעות הבוקר החלה פסגת החרמון להיצבע בלבן והשלג נערם במקום. אמש התחוללה במקום סופת השלגים, והטמפרטורה הגיעה למינוס מעלה אחת. במג'דל שמס, הנקודה הגבוהה ביותר בגולן מלבד החרמון, הטמפרטורה עומדת על 2 מעלות ושם מחכים בקוצר רוח לפתיתים הלבנים. הלימודים נפתחו כרגיל בכל מוסדות החינוך בגולן, אבל בצהריים צפויות הטמפרטורות לרדת לאפס וככל הנראה ביום חמישי כבר לא יהיו לימודים. גם בגליל, בצפת ובמירון אופטימיים לגבי השלג שיגיע והציפייה היא שצפון הגולן יהיה מושלג כבר מחר.