צפו: איפה יורד גשם עכשיו בארץ?

בחרמון יורד שלג, בגולן נערכים ליום לבן מחר וגם בירושלים מקווים לפתיתים לבנים. התל אביבים יזכו לרוחות חזקות במהירות של 90-100 קמ"ש. וכמות גדולה של משקעים. בנגב חוששים מהצפות וסופות חול. רוצים לדעת איפה יש עכשיו גשם? עקבו אחרי מכ"ם העננים כאן

הסופה החלה למרות שהחלק הסוער ביותר שלה עדיין נמצא הרחק בים. מטחי גשם כבדים ירדו לאורך החוף לא מזמן, כשרוב הגשם נמצא בהרים כרגע - וזו רק הההתחלה. כאן תוכלו להתעדכן בהתקדמות הגשם בעזרת מכ"ם העננים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בירושלים כבר מחממים את מנועי המפלסות. הקור חודר עצמות עם 7 מעלות, אבל זה עדיין לא מספיק לשלג. חלון ההזדמנויות לשלג ייפתח שם רק בחמישי בבוקר ואל תוך סוף השבוע.

בחרמון יורד כבר שלג ובמג'דל שאמס הטמפרטורה היא של 2 מעלות והתושבים מתכוננים ללילה קר במיוחד.

מחר בבוקר צפוי היום להתחיל כמו כל יום רגיל בגולן, עם לימודים בכל המוסדות. אבל בצהריים עומדות הטמפרטורות לרדת לאפס וככל הנראה ביום חמישי כבר לא יהיו לימודים. בגליל אופטימיים ששלג יגיע גם לשם.

ת"א: רוחות במהירות של 90-100 קמ"ש

בתל אביב במהלך הלילה, ובעיקר מחר בבוקר צפויות רוחות חזקות במהירות של 90 עד 100 קמ"ש. גובה הגלים יהיה 4-6 מטרים בשיא והים מסוכן. השילוב הזה יכול להעיף כל מה שנמצא לאורך החוף. כמויות גשם גדולות צפויות במרכז גם במהלך בימים הקרובים.

בדרום חוששים בעיקר מפני הצפות ושיטפונות במידה ונחלי הנגב יעלו על גדותיהם. כמו כן נערכים לסופות חול. במועצת רמת נגב יחידות החילוץ בכוננות למשימות חילוץ ופקחים מתכוננים לחסימת כבישים.