פקקים, העברת טיסות וחסימות: נערכים לסופה

הסערה הגדולה הולכת וקרבה ובמשטרה, בנתב"ג, ברכבת ישראל ובמשרד התחבורה נערכים לשיבושים. הרכבת תתגבר קווים וצוותים לשאיבת מים יועמדו בכוננות, באגף התנועה נערכים לאפשרות של הצפות וחסימות, ובארקיע ובישראייר יעתיקו את הטיסות משדה דב לנתב"ג

סערה בפתח (אלעד זוהר)

ישראל נערכת לסופה הגדולה - וגם לפקקים. בעקבות תחזיות מזג האוויר הצופות סערה חזקה, גשמים, שלג בחרמון ואולי גם בירושלים - במשטרה בתחבורה הציבורית ובחברות התעופה נערכים לשיבושים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מרכבת ישראל נמסר כי מנהלי תחנות ודיילים יתוגברו בתחנות הרכבת. כמו כן נערכים שם לגידול בביקוש לנסיעות ברכבת, זאת בשל חסימות ועומסים כבדים הצפויים בכבישים. בנוסף, יועמדו רכבות בתחנות ויוצבו טכנאים ברכבות הנוסעים, כמו גם צוותי כוננות של תחזוקה ושאיבות מים.

אם יירד שלג בירושלים, ברכבת ישראל מתכוננים להגדיל את מספר הרכבות המגיעות לבירה. "אם מזג האוויר הסוער יפגע בתנאי הראות של נהגי הקטר, תוטל הגבלת מהירות על רכבת הנוסעים, על מנת לשמור על בטיחות הנסיעה וייתכן כי יורגשו עיכובים בלוחות הזמנים", הדגישו.

האם יירד שלג בירושלים? (חדשות 2)

חדר מצב יעדכן על סגירת כבישים

במשרד התחבורה הודיעו כי בימים הקרובים יפעילו חדר מצב בשירות המטאורולוגי, כדי לעקוב אחר מזג האויר והשפעתו על מערך התחבורה ובכלל זה - סגירת כבישים, הפעלת מערך התחבורה הציבורית, נמלי הים והאויר ועוד.

בחברות הטיסה ארקיע וישראייר הודיעו כי בשל תנאי מזג האוויר הקיצוניים, תועתק מחר לנתב"ג כל פעילות התעופה הפנים ארצית, שהייתה מתוכננת בשדה דב. פרטים נוספים על הטיסות נמצאים באתרי האינטרנט של חברות התעופה והודעות הועברו לנוסעים.

חיילים בשלג בחרמון (איתי לזר)

לבדוק את תקינות הרכב 

קצין המבצעים של אגף התנועה, סנ"צ דודי אלויה, אמר לחדשות 2 Online כי שוטרי התנועה יהיו בהיערכות מוגברת בצירים הבינעירוניים. "ניערך בדגש על המקומות שיותר מוכרים לנו על סמך שנים קודמות כמו למשל באזור כביש 90, באזור ים המלח, כביש 65 באזור ואדי ערה, כביש 99 באזור נחל בניאס, כביש 41 באזור כנות, כביש 40 באזור פראן", ציין סנ"צ אלויה.

קצין המבצעים הסביר שנעשו תיאומים עם חברת נתיבי ישראל, נתיבי איילון, וכן היערכות לשימוש במפלסות שלג ובציוד מכני הנדסי שאמור לפנות את הכבישים מסחף או מבוץ כדי לפתוח את הצירים במהירות.

הקשת שלפני הסערה (מעינה הרשקוביץ)

מה ההמלצות לנהגים? "באופן כללי אני ממליץ לבדוק את לחצי האוויר בגלגלים, לבדוק את המגבים, ששמשות הרכב יהיו נקיות ופנסי הרכב", הדגיש סנ"צ אלויה. "אם נהג הגיע לכביש תנועה חסום להישמע להוראות השוטרים וגם אם הוא נמצא בפקק לגלות סבלנות כדי שיוכלו להעביר את המשתמשים בצורה הבטוחה".