היולדת שנפטרה מסיבוך בהיריון אמרה לפני מותה: "התינוקת שווה את הכאב"

בני משפחתה וחבריה של היולדת (27) שנפטרה בשל סיבוך בלידה מתקשים לעכל את הבשורה המרה. חברתה הטובה שליוותה אותה סיפרה על השיחה האחרונה איתה לפני כשלושה שבועות: "היא הייתה כל כך שמחה מהתינוקת". מנהל מועדון הריקודים שבו עבדה סיפר: "היא הייתה חביבה על כולם"

"לא מעכלים את האסון". אילוסטרציה (AP)

"היא הייתה חזקה, פייטרית ושמחה כל כך על התינוקת". בני משפחתה וחברותיה של האישה (27) שנפטרה הבוקר בבית החולים הלל יפה בחדרה בעקבות סיבוך נדיר בלידה, מתקשים לעכל את גודל האסון שנפל עליהם. אחר הצהריים הובאה הצעירה למנוחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מספר ימים לאחר שילדה תינוקת בריאה, התמוטטה הצעירה ואיבדה את הכרתה ומאז אושפזה כשהיא מורדמת ומונשמת, בשל סיבוך של רעלת היריון. היא עברה החייאה פעמיים והרופאים נאבקו על חייה עד שנאלצו לקבוע היום את מותה.

אחת מחברותיה הטובות של הצעירה נזכרה בשיחה האחרונה שלהן לפני כשלושה שבועות. "הגעתי לבקר אותה בבית החולים והבאתי לה ולתינוקת מתנה, היא הייתה כל כך שמחה. היא אמרה לי: 'כמה שהיה כואב - התהליך היה שווה את זה'", סיפרה החברה בכאב לחדשות 2 Online.

"הייתה לוחמת אמיתית"

"כל המשפחה וגם בעלה והחברים שבורים לגמרי. הם לא מאמינים לזה", הוסיפה אחת מחברותיה. "היא כל כך שמחה מהתינוקת, אדם כל כך חזק, עקשנית ולוחמת אמיתית, תמיד אהבה לצחוק ולתת לאחרים מהלב".

מנהל מועדון הסלסה בו הדריכה אמר כי היא הכירה את בעלה במקום. השניים נישאו רק לפני כשנה. "היא הייתה חביבה על כולם ומלאת אנרגיות", הוא סיפר. "המדריכות היו בקשר איתה כל התקופה הקשה וקשה לעכל את זה".

בתה של הצעירה, שנולדה בריאה, כבר שוחררה ביחד עם האב לביתה. על פי נתונים של משרד הבריאות, מדי שנה נפטרות בישראל בממוצע שש יולדות במהלך הלידה, מסיבוכים כמו רעלת היריון, תסחיף מי שפיר וסיבוכים נוספים.