תביעה: לקתה בשיתוק מוחין בגלל רשלנות הרופאים

ילדה בת 13 והוריה תובעים מיליונים מבית החולים איכילוב, מפני שלטענתם לא טיפלו בה כראוי. בהיותה תינוקת בפגייה היא נדבקה בזיהום במוחה שגרם לה לנזק בלתי הפיך

צילום אילוסטרציה (רויטרס)

תביעת רשלנות רפואית על סך 4.3 מיליון שקלים הוגשה לבית המשפט המחוזי בלוד על ידי הורים לילדה בת 13, שטוענים כי טיפול לקוי שקיבלה הילדה בהיותה תינוקת - הוביל לפגיעה בלתי הפיכה בדמות שיתוק מוחין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב התביעה, שהוגש נגד בית החולים איכילוב ומשרד הבריאות, התינוקת נולדה בניתוח קיסרי בשבוע ה-31 להיריון, לאחר שהאם סבלה מחום גבוה. בשל הלידה המוקדמת אושפזה בפגיית בית החולים, שם ניתן לה טיפול אנטיביוטי כיוון שאימה טופלה באנטיביוטיקה במהלך ההיריון.

במהלך חודש בו הפגה הייתה מאושפזת בבית החולים ניתנו לה מספר טיפולים אנטיביוטיים שלפי התביעה לא היו מתאימים ובדיעבד התברר כי כלל לא היה בהם צורך. בתביעה נטען בנוסף כי הטיפול הארוך והמיותר גרם לגופה של הילדה לפתח חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה, בהיותה בת תשעה ימים בלבד.

האבחנה על זיהום במוח הגיעה מאוחר מידי

עורכי הדין ד"ר אבי רובינשטיין ושמואל יקירביץ', המייצגים את המשפחה, טוענים כי הטיפול האנטיביוטי הממושך ניתן לתינוקת ללא התייעצות עם מומחים למחלות זיהומיות - זאת למרות שמצבה הבריאותי של התינוקת הידרדר.

משפחת הילדה טוענת כי רק לאחר הפצרות ממושכות בצוות המטפל נעשה ייעוץ עם מומחה שאיבחן כי מצבה הרפואי הקשה של נובע מזיהומים במוחה שנגרמו על ידי חיידק. אלא שהאבחנה הגיעה בשלב בו כבר נגרם לילדה נזק בלתי הפיך, והיא לקתה בשיתוק מוחין.

בתביעה נטען כי בית החולים התנהל ברשלנות והוביל לכך שמאז היותה תינוקת סובלת הילדה משיתוק בארבע גפיה, מפיגור שכלי ומהפרעת תקשורת כך שהיא נזקקת לטיפולים קבועים ולעזרה צמודה. בגין נזקי העבר תובעת המשפחה פיצוי כספי בסך 4.3 מיליון שקלים, כמו גם פיצוי לעתיד שאותו הם מבקשים כי בית המשפט ייקבע.

מבית החולים איכילוב נמסר בתגובה כי "בית החולים טרם קיבל את כתב התביעה ויגיב בבית המשפט כמקובל לאחר שילמד את פרטי המקרה".

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי "כתב התביעה טרם התקבל במשרד הבריאות לכשיתקבל יטופל כמקובל".