סימני חורף: נזקים ראשונים של מערכת חורפית

בחרמון נהנים ממעט שלג שנערם וכבר מפנטזים על פתיחת האתר, אבל במוקדים שונים סובלים: בשרון הפך כביש מרכזי לבריכת מים גדולה, בחיפה נפלו כבלי חשמל על מסילת רכבת ועיכבו את התנועה

מזג האוויר מתחיל לתת את אותותיו בהצפות ובנזקים ראשונים. בחיפה נפלו הבוקר קווי חשמל על מסילת הרכבת, כביש 554 המוביל לטירה הוצף ונחסם. בחרמון שורר ערפל כבד ו-3 סנטימטרים של שלג נערמו כבר על פסגת ההר. גשמים חזקים ממשיכים לרדת ברחבי הארץ ויש חשש לשטפונות במדבר יהודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תנועת הרכבות סמוך לחיפה עוכבה הבוקר לאחר שקווי החשמל נפלו על המסילה בשל הרוחות החזקות. מחברת החשמל נמסר כי צוותים של נשלחו למקום, וכעבור זמן קצר פונו הכבלים ותנועת הרכבות שבה לסדרה.

כביש 554 הוצף (המייל האדום)

במקביל, סיפר תושב טירה כי הכביש המוביל ליישובים שונים בשרון, בהם כפר סבא, רעננה והוד השרון - הוצף שוב כמדי חורף ונחסם לתנועת כלי רכב.

במוצב החרמון התעוררו חיילי הצנחנים לבוקר מושלג וניצלו את ההזדמנות לשחק בשלג הראשון לעונה. "כבר 30 שנה שאני מתרגש בכל פעם מהשלג", סיפר יעקב שוחט, תושב נווה אטיב ויו"ר אתר החרמון, על המראות הלבנים. "זו התחלה טובה לחודש דצמבר, אחרי נובמבר יבש. אנחנו מקווים שבשבוע הבא תהיה מערכת שלג נוספת ונוכל לפתוח בקרוב את אתר החרמון".

קשת בענן בשמי תל אביב (המייל האדום)

קשת כפולה במרכז הארץ (המייל האדום)

רחוב יפו בי-ם (אנטונינה קלר לויטן)

מפלס הכינרת התעורר

"ירדו בסך הכל 3-2 סנטימטרים במוצבים שבפסגת ההר", סיפר מנהל אתר החרמון שאול אוחנה לחדשות 2 Online. "אין לנו אפילו שמץ של מושג מתי ייפתח האתר, אבל אנחנו מקווים שזה יקרה כמה שיותר מהר".

עם הגשמים והשלג, זרמו גם חדשות טובות מהאגם הלאומי על עלייה במפלס הכינרת של סנטימטר אחד - לראשונה מאז חודש אפריל האחרון. כעת עומד מפלס הימה על 211.40 מטרים, וחסרים עוד 2.6 מטרים לכנרת מלאה.

חורף בפ"ת (גיל בובליק)

מזג חורפי (דני רוט)

הצפה עד האוטו (דניאל אבוטבול)

היממה החורפית הביאה עמה עד כה בגליל התחתון כ-22 מילימטרים של גשם, בחיפה 12, בתל אביב 11, וגם הירושלמים נהנו ממעט ממטרים עם חמישה מילימטרים. היום יוסיף להיות מעונן עם גשם מדי פעם וסופות רעמים מקומיות. הגשם יתמעט בהדרגה משעות הערב, וייחלש משמעותית בסוף השבוע, אך ישוב אלינו כבר בתחילת השבוע הבא.