אחרי היובש: החורף חוזר ובגדול

היום לא צפוי לרדת גשם, ואם כן הוא יהיה מקומי ולא משמעותי. אלא שמהלילה ייתכנו סופות רעמים וברד, ומחר יהיה יום חורפי. בשישי צפויה הפוגה בגשם, אך הוא יתחזק שוב בשבת ויימשך אל תוך השבוע הבא

עננים בשמי חיפה (יניב ניסים)

אחרי חודשיים שהיו יבשים משמעותית מהממוצע, סוף סוף אפשר לבשר כי החורף הגיע. היום (ד') לא צפוי לרדת גשם חזק בשום מקום בארץ, לכל היותר גשמים מקומיים בצפון הארץ, וגם זה בספק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסיכוי לגשם היום גדל ככל שנתקרב לשעות אחר הצהריים והערב. לא יהיה גשום וסוער, אבל בגלל המעבר בין המערכת החמה שליוותה אותנו בימים האחרונים לשקע הקר שמתקרב יש אי יציבות גדולה באטמוספירה.

אבל, ההתקררות היא רק הקדמה למה שצפוי בהמשך. כבר במהלך הלילה יש סיכוי לסופות רעמים וברד. מחר תגיע כבר מערכת חורפית אמיתית, עם עננים נמוכים ואפורים, בדגש על האזורים הצפוניים ומישור החוף. הממטרים יכולים להגיע גם לצפון הנגב.

בשישי יהיה קריר, אך הגשם ייחלש. בבוקר ייתכנו גשמים במישור החוף הדרומי. אלא שזו רק הפוגה - הגשם יתחדש במהלך השבת בשעות הצהריים והערב, וכנראה שגם ביום ראשון. קשה עדיין לומר מה יקרה בשבוע הבא, נראה כי מספר מערכות חורפיות קרות מאוד יגיעו לאזור בזו אחר זו, אך לא ניתן לומר עדיין בדיוק למה לצפות.