שרב של סוף נובמבר

לאחר שבשבועות האחרונים התרגלנו למזג אוויר נוח וקריר באופן יחסי, היום נוכל לחוות חזרה בזמן לימי תחילת הקיץ החמים. ברחבי הארץ יורגשו טמפרטורות גבוהות מהרגיל לעונה, ומזג האוויר יהיה שרבי. אבל החום לא יישאר פה זמן רב – כבר ביום שישי יחזרו הטמפרטורות להיות רגילות לעונה

לוותר על שרוול ארוך (רויטרס)

סוף חודש נובמבר מסמל בדרך כלל את תחילתו של החורף האמיתי - זה שמגיע אחרי התייצבות מזג האוויר הקריר יחסית, ומביא איתו גשמים ורוחות. אלא שהיום יורגש ברחבי הארץ מזג אוויר חם מהרגיל, עד שרבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר הבוקר מורגשות טמפרטורות חמימות יחסית לתקופה האחרונה, וברוב אזורי הארץ אפשר לוותר על שרוול ארוך עד מחר בערב. במהלך היום השמיים יהיו מעוננים חלקית והטמפרטורות יעלו כך שבתל אביב יורגשו היום 30 מעלות, בירושלים 28 מעלות, וכך גם קצרין ובחיפה. בבאר שבע 29 מעלות, ובאילת צפויות להימדד 32 מעלות היום בצהריים.

חודש נובמבר - יבש מהרגיל (צילום: נועם בן ציון, )

מזג האוויר החם והיבש יימשך עד מחר, אז החום והעננות החלקית ילוו גם באובך. בשעות הערב תחול התקררות והשרב יישבר בהדרגה. ביום חמישי צפויה ירידה בטמפרטורות - במגמה שתימשך גם ביום שישי, אז יחזרו הטמפרטורות להיות קרירות ורגילות לעונה. עם זאת, במהלך סוף השבוע לא צפוי גשם של ממש.

הסיבה לשרב המאוחר היא סדרת שקעים שנתקעה מעל אזור איטליה ויוון, ומותירה את ישראל עם החלקים החמים והיבשים שמגיעים מאפריקה. למרות המחזה המפתיע של 30 מעלות בסוף חודש נובמבר, הדבר לא נדיר - במיוחד לחודש האחרון שהיה יבש יחסית.