עומס חריג נרשם בחדרי המיון בחיפה

במשרד הבריאות מזהירים מפני זמני המתנה ארוכים במיוחד בבתי החולים בעיר. "חדר המיון מכיל כרגע 140 חולים ויש לנו רק 65 מיטות", אמר סגן מנהל בית החולים רמב"ם. "קשה למצוא פה מיטה פנויה"

עומס חריג נרשם בחדרי המיון בחיפה. אילוסט (עזרי עמרם, חדשות 2)

תושבי חיפה שהגיעו לבתי החולים ברחבי העיר היום (א') נתקלו בעומס יוצא דופן בחדרי המיון. בבית החולים רמב"ם בעיר התפוסה עולה על 140% ולציבור מומלץ להימנע מהגעה למיון, למעט במקרים דחופים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש לנו בערך 140 חולים בחדר המיון ורק 60 עמדות", אמר ד"ר הלברטל, סגן מנהל בית החולים רמב"ם, בשיחה עם חדשות 2 Online. "חולים רבים ממתינים לאלונקות. אין לנו יכולת טכנית להשכיב פה חולים חדשים".

ד"ר הלברטל הדגיש כי חדר המיון בבית החולים אינו סגור, אך שב והמליץ אף הוא להימנע מהגעה לבית החולים אם הדבר אינו הכרחי. "אם אתם בכל זאת מגיעים אלינו, היו מוכנים לזמני המתנה ארוכים", התריע.

ממשרד הבריאות נמסר כי גם ביתר בתי החולים בעיר נרשמים זמני המתנה ארוכים ועומס רב. "לא ידוע לנו על התפרצות של שפעת או סיבה מיוחדת שגורמת לעומס", הדגיש ד"ר הלברטל. "גם בימים כתיקונם, העומס על בתי החולים בחיפה גדול בהרבה מהעומס על בתי החולים במרכז, בגלל חוסר במיטות".