צעירים לנצח: ספורטאי גיל הזהב

הגיל הממוצע של הדמויות בכתבה הבאה עובר את השמונים. ובכל זאת מתוארים בה רץ מרתון, שחקנית כדורסל בליגה ומדריך כושר מוסמך. הפנסיונרים האלה עולים על בגדי הספורט ומוכיחים שהגיל, מבחינתם לפחות, הוא באמת רק מספר

מה אתם מתכננים לעשות כשתצאו לפנסיה? לנוח? לשחק קלפים? לטייל? יש פנסיונרים שבשבילם הגיל הוא לא סיבה להפסיק לעסוק בספורט תחרותי על בסיס יומיומי, ולעקוף את הצעירים שסביבם. הכירו את אלו שהחליטו להתחרות, לרוץ, להיות מדריכי כושר ושחקני כדורסל הרבה מעל גיל 70.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בן ציון אהרונוביץ' סיים השבוע בהצלחה קורס מדריכי כושר גופני. הגיל הממוצע בקורס היה 30, הגיל של בן ציון - 88.5. "הסתכלתי במודעה של בית הספר, והודיעו לי שהתקבלתי לקורס", סיפר בן ציון, שלא החמיץ אף שיעור, עיוני ומעשי. היום הוא מדריך הכושר המבוגר ביותר בישראל, קריירה שלישית למי שהיה רוקח ובעל הוצאת ספרים. כמה מדריכי כושר יכולים להשוויץ בתעודה שלהם מול הנינים?

בבית משפחת ארד בקיבוץ מעברות כבר יש עשרות גביעים ומדליות, אבל זה לא מונע מאבנר ערד להמשיך ולצבור עוד מדליות. בגיל בו קל יחסית לקום בחמש או חמש וחצי, הוא לא מוותר על הריצה בכל בוקר. רק לפני שבועיים השתתף בטריאתלון באילת וסיים במקום הראשון בקטגוריה שלו. כדאי לציין, שבקטגוריה של גילאי 80+ הוא התחרה לבד ובכל זאת הוא הצליח לסיים מסלול שצעירים רבים לא מסוגלים לסיים אפילו חצי ממנו.

לא מפסיקים לרוץ ולהתחרות (חדשות 2)

"מי שעושה ספורט כל החיים, מרגיש פנסיונר צעיר"

נטע פירסטינברג, עוד מעט בת 75, משחקת כדורסל מגיל צעיר, ולא מבינה למה היא צריכה להפסיק עם הפנסיה. היא משחקת באליצור גבעת שמואל בליגה הארצית, בזמן שהחברות שלה משחקות קלפים היא משחקת בלי לפחד מול שחקניות שיכולות להיות הנכדות שלה שהן מצידן תמימות דעים: "היא מודל לחיקוי, אנחנו גם רוצות לשחק 50 שנים כמוה".

"אדם שעושה כל החיים ספורט והוא מתמיד, מגיע לגיל שלי, 88, ומרגיש כמו בחור צעיר", אומר בן ציון. חברו לאימון, דוד, המשיך לאימון קיקבוקס. דוד אגב, בן 92. "יהיה לי זמן לנוח, לא עכשיו". אבנר מצידו בונה על מירוץ המדרגות של עזריאלי, ואחר כך על מירוץ מצדה ומירוץ עין גדי. אשתו כבר לא מתרגשת: "פעם הייתי רודפת אחריו, היום אני הולכת רק למקומות המיוחדים. אני שמחה לראות שהנכדים הולכים אחריו".

ספורט בגיל הזהב הוא הרבה יותר מיכולת של הגוף. בגיל שלהם צריך להתמודד גם עם המבטים של הצעירים מסביב, והם מצידם - פשוט יעקפו אותם בריצה ובחיוך.