אשדוד: אם לשמונה התמוטטה ומתה

לפני כשבוע ילדה האישה, בת 34, את בנה השמיני. היא פונתה לבית החולים ברזילי באשקלון על ידי צוות מגן דוד אדום - שם נאבקו הרופאים על חייה, אך נאלצו לקבוע את מותה. נסיבות המקרה נחקרות, ונבדקת האפשרות שלפיה האירוע נבע כתוצאה מסיבוך לאחר הלידה

אם ל-8 התמוטטה ומתה. ארכיון (חדשות 2)

טרגדיה באשדוד: תושבת העיר, בת 35 ואם לשמונה, חשה הבוקר (ה') ברע, התמוטטה ומתה. זאת, לאחר שלפני כשבוע ילדה את בנה השמיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אל בית המשפחה הוזעק צוות מגן דוד אדום, שפינה אותה לבית החולים ברזילי באשקלון כשמצבה מוגדר אנוש. במוסד הרפואי החלו הרופאים לבצע בה פעולות החייאה נמרצות, אך כל ניסיונותיהם להשיבה להכרה עלו בתהו והם נאלצו לקבוע את מותה.

לפני כשבוע עברה האישה לידה בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק. כעת, נבדקת האפשרות שמותה נגרם כתוצאה מסיבוך שאירע לאחר הלידה.

"אין לנו אפילו רמז להסביר את מה שקרה"

"מהלך הלידה היה תקין", אמר המנהל הרפואי, פרופ' מרדכי רביד לחדשות 2 Online. "כשנודע לנו על פטירתה של הגברת, עברנו בפרוטרוט על הגיליון הרפואי ועל כל הנתונים. אין לנו אפילו רמז להסביר את מה שקרה לה תשעה ימים לאחר הלידה".

לדעת פרופ' רביד ישנן שתי אפשרויות לסיבת המוות: "או שזה היה אירוע של תסחיפי ריאה - אחת מסיבות המוות הנדירות אך הידועות בקרב נשים צעירות; או שזו הייתה הפרעה לבבית - שאולי לא קשורה אלינו ואולי כן קשורה אלינו כי יש מחלה נדירה בשם "קרדיומיופתיה" שפורצת לאחר לידה".

"הבנתי מבית החולים ברזילי שגם הם לא מצאו שום רמז שיכול לכוון לסיבת המוות", סיכם פרופ' רביד. "כיוון שהמשפחה לא הסכימה לנתיחה, אז הסיבה תישאר עלומה".

מהמרכז הרפואי ברזילי נמסר בתגובה כי הובאה אליו על ידי מד"א "אישה שילדה לפני כשבוע בבית חולים אחר במרכז הארץ. האישה הובאה במצב קשה מאוד לאחר שבוצעו פעולות החייאה בדרך לבית החולים. מאמצי החייאה נמשכו גם בבית החולים, ולצערנו נאלצנו לקבוע את מותה. בבדיקה מקצועית לא נראית סיבה מיילדותית למותה של האישה".