למה מחכים חודשים בתור לרופא בקופות החולים?

הרפואה בישראל היא מהמתקדמות בעולם בכל הנוגע לתעשייה רפואית ומחקר, אבל כשזה נוגע לשירות ישנן לא מעט בעיות. מדוע כשאנו זקוקים לתור לרופא מומחה, עלינו להמתין לפעמים גם שלושה חודשים והתור במרחק שעה נסיעה מהבית?

אזרחים מתלוננים כי הם נאלצים לחכות חודשים ארוכים לתור לרופאים מומחים ונותני שירות אחרים בקופות החולים. מתלונות שהגיעו לארגון "אמון הציבור" עולה כי כיום קשה להשיג במיוחד תור לפסיכולגים, אנדוקרינולגים, פיזותרפיסטים ואורתודנטים.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באחת מקופות החולים, המתיימרת להעמיד שירות פסיכולוגי מסובסד למבוטחיה, תוכלו למצוא רק פסיכולוג אחד בחלק מהערים, כמו: הוד השרון, רעננה, וכפר סבא. יש גם ערים שבהן אין אפילו פסיכולוג אחד. בחיפה, קריית שמונה, מעלה אדומים ודימונה - לא תוכלו לקבל את השירות הזה כלל.

זמני ההמתנה לרופאים בתחום האנדוקרינולוגיה, פיזיותרפיסטים ואורתודנטים, במקרים רבים - הם בלתי סבירים, והחולים נאלצים להמתין חודשים לתורים, גם במקרים בהם הם זקוקים לראות  רופא בפרק זמן קצר.

תלונות התקבלו גם על כך שהקופה רוכשת מכסות קטנות מדי של תרופות הכרחיות, ובחלק מהמקומות אין אותן כלל. גם ברמה המנהלתית הגיעו תלונות על איכות השירות. האלטרנטיבה לקופות החולים היא הרפואה הפרטית - רק ששם המחיר מזנק במאות ואף אלפי שקלים.