הגשם חזר: סופות רעמים וברד

הגשם שירד היום מצפון הארץ ועד עוטף עזה היה חזק, אך מקומי מאוד. רק בחרמון ירדו כמויות מכובדות של ממטרים, ואפילו מטח ברד שהלבין את ההר. מחר יהיה היום הקר ביותר העונה עד כה וגשם יירד ברוב אזורי הארץ, אך בסוף השבוע שוב מתחמם

סופת ברקים בחולון, הערב (עדו קרינגל)

במהלך היום ירדו ברחבי הארץ גשמים מקומיים מלווים בסופות רעמים. הגשם הורגש בצפון ובמרכז, ואפילו במישור החוף הדרומי ועוטף עזה. הפרק הגשום ביותר של היום היה בשעות הערב, עם הופעת ענני סערה מעל מישור החוף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגשם היה קצר וחזק, אך עם זאת לא הצטברו כמויות גדולות של גשם. בגבעתיים, למשל, ירדו מילימטרים בודדים בלבד.

לעומת זאת, בחרמון ירדו לא פחות מ-27 מילימטרים של משקעים, ובאחד המטחים ירד גם ברד שהלבין את ההר בזמן קצר. לא מדובר בשלג, אך החרמון הלבן הוא מחזה שרואים בדרך כלל בשיא החורף, וזו הפעם הראשונה השנה.

החרמון לבן - מברד (אתר החרמון)

הלילה ומחר בבוקר עוד יעברו ענני גשם חזק עם סופות רעמים בחוף. לאחר מכן, בשעות הצהריים, יהנו גם תושבי פנים הארץ מהגשם. למרות שהגשם מקומי, הוא יירד ברוב אזורי הארץ.

הטמפרטורות מחר יהיו הכי נמוכות שנמדדו עד כה העונה, וגם כשלא יירד גשם - ריבוי העננים ייצור אווירה סגרירית. בהמשך השבוע - הגשם יהיה מקומי מאוד, אם יירד בכלל, וקצר מאוד. בסוף השבוע כבר תורגש התחממות משמעותית, ויהיה יבש, חמים ומתאים לכל פעילות מחוץ לבית.