שלג קל יורד בצפת ובצפון רמת הגולן

האובך התחלף בגשם באזורים רבים בארץ, לקראת המערכת החורפית של הימים הקרובים. בצפת ירד שלג מעורב בגשם, ומשקעים דומים נצפו גם בחרמון וברמת הגולן. טיסות הפנים שבו לסדרן ברוב שדות התעופה

מזג האוויר ההפכפך נמשך: זמן קצר לפני השעה 15:00 היום (רביעי) החל לרדת שלג מעורב בגשם בצפת, בה מזג האוויר הוא 1.5 מעלות. על כן, המשקעים לא צפויים להיתפס. גם בצפון רמת הגולן, ובעיקר בחרמון, החל לרדת שלג. בגוש עציון דיווחו תושבים על שלג מעורב בגשם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתל אביב ירד ברד לזמן קצר במהלך הצהריים, אך האובך שב לאזור. עם זאת, בהמשך היום צפוי לרדת גשם בצפון ובמרכז, שישטוף את האבק שמכסה את הארץ. ברמת גן שתי נשים נפצעו קל מעמוד תאורה שנעקר מעוצמת הרוח ונפל על רכב. קודם לכן נפל עץ על מכונית מסוג "מרצדס" בקיבוץ איילת השחר בצפון.

הסיבה לאובך היא עננת אבק שהרוח מביאה איתה ממצרים. הבוקר נמדדה רוח בעוצמה של 50-60 קמ"ש בצפון במרכז, אך גם הרוח וגם רמות האובך נמצאות במגמת היחלשות לקראת המערכת החורפית.

הטיסות מאילת ואליה התחדשו

בעקבות האובך הכבד, שדה התעופה באילת נסגר בשעות הבוקר אך שב לסדרו סמוך לשעה 12:00 בשל שיפור בראות. שלושה מטוסים של חברת "ארקיע" החלו להמריא החל מהשעה 12:30. כמו כן, שדה התעופה בעובדה נפתח כשדה אלטרנטיבי במידה ומזג האוויר ישתנה.חברת התעופה ישראייר הודיעה על חידוש הטיסות החל משעה 14:30, אם כי חלק מהן הופנו משדה דב לנתב"ג.  

ומה צפוי בהמשך השבוע? גם ביום חמישי יהיה חורפי וגשום, שלג ייתכן בפסגות הצפון. בשישי יוסיף להיות קר וגשם יירד מדי פעם. בשבת הגשמים ייחלשו, ובראשון הגשם יהיה מקומי בלבד וירד בעיקר בצפון הארץ.

אובך בתל אביב, הבוקר

סופת האבק הגדולה ביותר מ-2010

במד"א מזהירים חולי ריאות, קשישים וילדים לא לשהות בחוץ בשעות הסערה. המשרד להגנת הסביבה הודיע כי רמות זיהום האוויר שנמדדו ביממה האחרונה חריגות ביחס לשנים קודמות ובהיבט ארצי מדובר בסופת האבק הגדולה והנרחבת ביותר בחמש השנים האחרונות: ריכוזים דומים של זיהום נמדדו בפעם האחרונה בשנת 2010.

ממגן דוד אדום נמסר מאז אתמול בבוקר טיפלו אנשיהם ב-260 בני אדם שסבלו מבעיות נשימה, עלייה של 40% בהשוואה ליממה רגילה. בארגון ממליצים לא לבצע ספורט מחוץ למבנים סגורים, ומבקשים מהסובלים ממחלות ריאות, קשישים וילדים להישאר במבנים עם חלונות מוגפים. בארגון העלו כוננות גם לקראת השלג הצפוי לרדת בהרי הגליל והגולן.

השתתפו בהכנת הידיעה: גיא ורון, אלעד זוהר, אילנית אדלר, עמליה דואק ואלון שני.