מבצע החיסונים נגד וירוס הפפילומה יוצא לדרך

כחצי שנה לאחר שהורה לכלול את החיסון נגד הנגיף במסגרת סדרת החיסונים בבתי הספר, הודיע משרד הבריאות שהחל מ-24 בנובמבר יינתנו החיסונים לתלמידות כיתות ט' בכל לשכות משרד הבריאות ברחבי הארץ - ללא עלות

חיסון נגד סרטן צוואר הרחם, עכשיו גם לתלמ (רויטרס)

משרד הבריאות הודיע הבוקר (ד') על החלטתו להעניק לכל תלמידות כיתה ט' את חיסון ה-Cervarix נגד נגיף הפפילומה, הגורם לסרטן צוואר הרחם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודש יוני השנה הוחלט במשרד שהחיסונים יינתנו גם לתלמידות כיתה ח', לאור החלטת ועדת סל התרופות לכלול את החיסון נגד הנגיף בסדרת החיסונים הניתנים במסגרת בתי הספר.

תלמידות המעוניינות להתחסן יוכלו לעשות זאת החל מ-24 בנובמבר בכל לשכות הבריאות ברחבי הארץ, באמצעות מרפאות החיסונים או טיפות החלב ללא כל עלות. אל המרפאות יש להגיע בליווי אחד ההורים או מלווה אחר מטעמם, בתיאום מראש ולאחר קריאת דף מידע, המופיע גם באתר משרד הבריאות.

נגיף הפפילומה, הגורם לסרטן צוואר הרחם, מועבר ביחסי מין והוא נפוץ בעיקר בקרב נשים צעירות. החיסון נמצא יעיל למניעת כ-70% מסוגיו הקטלניים של הנגיף, התוקף מדי שנה בישראל כ-200 נשים.

בשנת 2007 הורתה ועדת החיסון הממלכתית על הכנסת החיסון לתוכנית החיסונית. במסגרת תוכנית חומש הוחלט להעניק אותו משנת 2012, אך בשל הכללתו בסל התרופות לפני כשנתיים הוחלט לממן את החיסון מתקציב סל התרופות.