התשלום על תרומת ביציות מוכפל: 19 אלף שקלים לביציות

הקושי לשכנע נשים בישראל לתרום ביציות הביא את משרד הבריאות לקבוע שהתשלום שתקבל כל תורמת כמעט יוכפל – ויעמוד מעתה על 19 אלף שקלים, במקום עשרת אלפים שקלים. אחרי ש"חוק תרומת ביציות" לא הביא כמעט כל היענות, במשרד מקווים שעתה יימצא פתרון עבור זוגות עם בעיות פריון

בשורה לזוגות עם בעיות פריון: שנתיים לאחר שעבר בישראל החוק המהפכני לעידוד תרומת ביציות, הוחלט במשרד הבריאות בצעד מפתיע להכפיל כמעט, את הסכום אותו יקבלו נשים שיתרמו ביציות - וזאת בעקבות היענות נמוכה במיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי "חוק תרומת ביציות", נשים בגילאי 21-35 יכולות לתרום ביציות לנשים עקרות שגופן אינו מייצר ביציות - ולקבל תמורת ההליך תשלום, המוגדר תרומה של עשרת אלפים שקלים.

במשרד הבריאות קיוו שהחוק יביא פתרון לבעיה של זוגות רבים, שנאלצים לנסוע לחו"ל ולשלם סכומי עתק על ביציות, אך התברר כי נשים בודדות בלבד היו מוכנות לעבור את התהליך תמורת הסכום שהוצע להן.

בניסיון לעודד נשים רבות יותר לתרום ביציות, הוחלט במשרד הבריאות, כי מעתה יוכלו נשים תורמות לקבל סכום של 19 אלף שקלים תמורת ההליך. במשרד מקווים כי הגדלת הסכום תביא לשינוי משמעותי בהיענות הנשים.

"כרגע בארץ החוק לא מיושם, ויכול להיות שזה נובע גם מהמחיר הנמוך המוצע", אמרה עו"ד סיגל רוסק גיסין, ממקימות מיזם "חיים חדשים - פונדקאות סיגל ותמר". "חשוב מאוד שמשרד הבריאות ימשיך ויבדוק איך להניע את ההליך".