8 עובדי "בזק" שעובדים באותה קומה חלו בסרטן תוך שנתיים וחצי

העובדים בבניין עזריאלי בתל אביב אובחנו כחולי סרטן בלוטת התריס. החברה מינתה מומחה לסיכונים בריאותיים שקבע: אין כל קרינה חריגה במקום - התחלואה מקרית

שמונה מעובדי חברת "בזק", שיושבים באותה הקומה ובאותו האגף בבניין עזריאלי בתל אביב, חלו בסרטן בלוטת התריס בטווח זמן של שנתיים וחצי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ישנה שורה של גורמים אפשריים למחלה, ואחד הגורמים החיצוניים שבהם הוא קרינה מייננת, מסוג רנטגן.

לנוכח ריבוי המקרים, מינתה חברת "בזק" מומחה לסיכונים בתחום הבריאות, ד"ר אודי פרישמן, שנדרש לבדוק את החולים ובעיקר למצוא תשובה לשאלה האם קיימת קרינה במתחם שסיכנה את העובדים. אך לטענת המומחה, לא נמצא דבר.

ד"ר פרישמן הגדיר את התופעה כסדר אקראי. לדבריו, נראה לפעמים כאילו יש קשר בין ריבוי המקרים, אבל למעשה הם אקראיים לחלוטין. מבדיקתו עלה כי אין קשר בין שמונת המקרים.

מ"בזק" נמסר בתגובה כי "לפני מספר חודשים הובא לידיעתנו מידע לגבי מספר מקרי תחלואה בסרטן בלוטת המגן בקרב עובדי בזק בבניין עזריאלי. בזק לקחה באופן הרציני והחמור ביותר אירוע זה והקצתה משאבים רבים לעניין תוך התייעצות עם גופים מומחים לנושא. בראש ובראשונה, היה חשוב לנו לוודא שאין כל סיכון מיידי לעובדים ולכן ביצענו מיד בדיקות קרינה מקיפות בבניין. בדיקות הקרינה הרבות העלו מסקנה חד משמעית שאין כל קרינה חריגה בכל קומות משרדי בזק בבניין. דוח הבדיקה קבע כי העובדים שחלו מייצגים צבר אקראי של חולים ולא תחלואה על רקע השפעה סביבתית כלשהי".