בדרך לביה"ח: מתנדב במד"א יילד את אשתו באמבולנס

דפנה שכטר ידעה במהלך כל חודשי הריונה שמי שיעזור לבתה להגיח לאוויר העולם יהיה לא אחר מאשר בעלה, האב הטרי, שגם מתנדב במד"א. אבל הם לא חשבו שזה יהיה עוד לפני שיגיעו לבית החולים, כשהאב יילד את בתו בקור רוח באמבולנס

ההורים המאושרים (דוברות מד"א)

ראתה את הנולד: האינסטינקטים של דפנה שכטר, אשתו של מתנדב מד"א רועי שכטר, אמרו לה כל הזמן שבעלה יהיה זה שיילד את בתם. לפני כשבועיים הנבואה הזו התגשמה למרבה הפלא, אבל מחוץ לחדר הלידה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בסביבות השעה 10:00 בבוקר, התקשר שכטר למוקד מד"א ירושלים והודיע לחבריו לתחנה כי אשתו נתקפה בצירים וכי הם נמצאים במכוניתם הפרטית בדרכם לבית החולים הדסה עין כרם בעיר.

במוקד נחלצו מיד לעזרתו של חברם הקרוב ושלחו אמבולנס שיסייע לשכטר בתהליך לידת בתו החדשה. הפרמדיק שהוזנק למקום היה לא אחר מאשר חברו הקרוב של שכטר ושכנו אוהד פורת. סמוך לבית החולים התגברו הצירים והלידה החלה. שכטר, שהחל בקבלת הלידה, ביקש מפורת לעצור את האמבולנס, ויילד את אשתו בסיועו של חברו הטוב.

"נסענו לבי"ח הדסה כשבאמצע הדרך, סמוך ל'מפלצת' שבשכונת קרית יובל, אשתי הרגישה שהלידה מתחילה", שחזר האב הטרי. "מיד התקשרתי למד"א וביקשתי לחבור עם אמבולנס, ותוך כדי הפינוי הצירים הפכו להיות תכופים יותר ויותר, ותוך מספר דקות מצאתי את עצמי מיילד את אשתי".

"קיבלנו קריאה על רכב פרטי בדרכו לבית החולים תחת הכיתוב "אישתו של חובש, יולדת עם צירי לחץ", סיפר פורת. "מיד קפצנו לתוך האמבולנס ונסענו לכיכר הכניסה לבית החולים. זיהיתי מיד כי מדובר בחבריי הטובים רועי ודפנה. דקות ספורות לפני שעצרנו בכניסה לביה"ח, רועי שם לב שהראש של הילדה כבר מתחיל לצאת ושחייבים לבצע את הלידה באמבולנס. הוא לא איבד את העשתונות ויילד את אשתו". האם הטרייה והתינוקת אושפזו במצב טוב במחלקת היולדות של בית החולים.