400 ק"ג בשר מסוכן למאכל נתפסו בצפון

נהג רכב פרטי נתפס לאחר שהוביל בשר כבש מתחת לשמיכות צמר ושלא בתנאי קירור לחנות בצפון. פקחים של משרד החקלאות עצרו את הרכב והחרימו את הבשר שלא היה ראוי למאכל אדם. נגד הנהג נפתחו הליכים משפטיים והבשר המסוכן הועבר להשמדה

הבשר שנתפס (משרד הבריאות)

פקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות של משרד החקלאות תפסה אמש (ב') בצפון רכב שהוביל 400 ק"ג של בשר כבש, ללא קירור, ובמצב שאינו ראוי למאכל אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך פעילות שגרתית עורר רכב, שהיה מכוסה בחלקו האחורי בשמיכות צמר, את חשדם של הפקחים. הם עקבו אחריו ולבסוף עצרו את הנהג, שעשה דרכו מכפר נחף למקום ממכר באזור. בתוך הרכב גילו תא מטען שהיה עמוס בבשר של כבשים שחוטות, בתנאים שאינם מתאימים להובלת בשר.

נגד הנהג, בשנות ה-40 לחייו, נפתחו הליכים משפטיים והבשר המסוכן הועבר להשמדה. "עקב חשש לבריאות הציבור, חל איסור על הפעלת מפעלי בשר ללא אישור ופיקוח", הבהירו במשרד החקלאות. במשרד ביקשו מהציבור להקפיד לרכוש בשר במקומות מוכרים הנמצאים תחת פיקוח, ולהקפיד על מוצרים שנמצאים באריזה מקורית, סגורה ונקייה עם סימון של תאריך ייצור ופג תוקף.

בחודש אוגוסט האחרון נמלט נהג משאית, שהוביל 2 טונות של בשר עוף רקוב ממשחטת "ריינה". המשאית הגיעה לבדיקה שגרתית של הבשר בשירותים הווטרינריים העירוניים, בה התברר כי 16 אלף מנות המזון שבמשאית נשמרו בטמפרטורה של 13.5 מעלות, במקום מינוס 18 כנדרש.

הווטרינר קבע כי הבשר לא ראוי למאכל אדם, ובזמן ההמתנה להמשך הליך השמדת העופות, התניע הנהג את המשאית וברח מהמקום. מדובר היה בפעם החמישית בתוך שבועיים - בה נתפסה משאית שמובילה מזון מקולקל לרשתות השיווק.