הכיתה ארגנה יום התרמה לליאור החולה

שנה וחצי חלפו מאז ביקר ליאור גרשון לאחרונה בבית הספר בעומר, בזמן שהוא נאלץ להתמודד ולהיאבק במחלת הסרטן. בשבוע שעבר ליאור בן ה-16 חזר לבית הספר וגילה שחבריו לא שכחו אותו למרות הבגרויות, וארגנו עבורו יום התרמה מרגש - עבור הרגל התותבת לה הוא זקוק. החברים התרימו יותר מ-30 אלף שקלים עבור ליאור

בזמן שחבריו עסוקים בבחינות הבגרות, ליאור גרשון בן השש-עשרה מתעורר כל בוקר באיכילוב לשיעור בהישרדות, ונאבק במחלת הסרטן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני שנה וחצי גילו אצל ליאור, ספורטאי מצטיין, את מחלת הסרטן. מאז הוא עובר טיפולים קשים והרופאים נאלצו לקטוע את רגלו. הוא זקוק לרגל תותבת שתתאים לצרכיו המיוחדים, אך אימו רינת, אם חד הורית לארבעה ילדים, לא מסוגלת לעמוד בעלות הגבוהה - יותר מחצי מליון שקלים.

כבר חודשיים וחצי שליאור סגור בבית החולים, ושנה וחצי עברה מאז ביקר בבית הספר. היום, ליאור חושש מהמפגש המחודש. בבוקר, כשהתארגן לביקור, חש כאבים. "אני לחוץ קצת, לא יצאתי מבית החולים חודשיים. אני מתרגש - הם עוד לא ראו אותי ככה בלי הרגל, ונראה איך הם יקבלו אותי".

התרימו יותר מ-30 אלף שקלים (חדשות 2)

"כולם תרמו מדמי הכיס"

ליאור לא ידע שהחברים מבית הספר החליטו לעזור וארגנו יום התרמה: אחד אפה עוגות, השנייה הכינה פיצות ופופקורן. הם מכרו אחד לשני, כאשר כל הכסף מיועד לעזור לליאור להשיג את הפרוטזה.

"כולם תרמו, אפילו מהכסף האישי ומדמי הכיס", סיפרה התלמידה אחינועם אללוף, "זה ממש מרגש, ממש חימם את הלב". בדיוק בזמן ההפסקה הגדולה, האמבולנס של ליאור הגיע. "יותר מדי מתרגש", אמר ליאור לפני יציאתו מהאמבולנס.

שנה וחצי לאחר הפעם האחרונה כאן, הוא חוזר לפגוש שוב את החברים שלו בתיכון בעומר, והוא התקבל בתשואות וחיבוקים. "ברור שאתה מתרגש, אפשר לחבק אותך? איזה כיף שאתה איתנו", אמרו לו המורות.

אחרי חיבוק מהמורות, מהמנהל, ומראש המועצה שהגיע לברך אותו, הוא חזר לכיתה הישנה, ואז לרחבת בית הספר. כשהוא מוקף בחברים, לראשונה מזה זמן רב - ליאור מחייך, ומפריח את הבלונים שקיבל לאוויר.

"אחזור לכאן כמו תלמיד רגיל"

"אנחנו כולנו מחבקים אותך, ורוצים אותך פה איתנו מהר", אמרה המנהלת לליאור, "אתה נותן לי הבטחה שאתה חוזר". ליאור הוסיף בהתרגשות: "זה מסר לכולם שאסור לוותר". "אני בהלם, מתרגש, לא ציפיתי לזה", הודה.

"זה עוזר לגוף  - פתאום מרגישים היי, מרגישים בעננים", אמר ליאור בתחושת הקלה. "זה עוזר לי להמשיך ועוזר לריפוי, וגם תחושה טובה. זה עוזר לגוף - מקודם היו לי בחילות, ועכשיו כשאני רואה את כולם זה עוזר וזה מדהים".

החברים של ליאור התרימו יותר מ-30 אלף שקלים, אך עדיין חסר סכום כסף רב כדי שליאור יוכל לקנות פרוטזה מתאימה ולשוב לבית הספר. אך את הרגע הזה הוא כבר מצליח לדמיין: "כמו כולם אני אבוא לפה, כמו תלמיד רגיל. זה מה שאני רוצה ומייחל, ואני אגיע לזה".

לתרומות עבור ליאור: 03-5792220