החורף כבר כאן? הקור שובר שיאים

חודש אוקטובר כבר בעיצומו והגשם מתעכב, אבל הקור דווקא הגיע – ובגדול. בלילות האחרונים נרשמו טמפרטורות נמוכות ששברו את שיאי הקור בישראל. עם זאת, מחר בצהריים יוסיף להיות חם ויבש

הטמפרטורות בלילה נמוכות מאי פעם (הגר רפאל)

הסתיו רק החל וכבר נשברים שיאי קור בטמפרטורות המינימום היומיות. שילוב מיוחד של יובש, עם טמפרטורות נמוכות יחסית ביום ורוחות קלות, הביא לשני לילות קרים במיוחד. אתמול והיום נרשמו בשעות הבוקר המוקדמות ברחבי הארץ טמפרטורות הנמוכות בחמש עד תשע מעלות מהממוצע לתחילת אוקטובר (1-10 באוקטובר, בממוצע השנים 1995-2009).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בבדיקה של מחלקת אקלים בשירות המטאורולוגי התגלה כי צינת הבוקר החריגה שחשנו לא הורגשה מזה עשרות שנים בתחילת אוקטובר. בשפלה אף נרשם שיא של כל הזמנים, כאשר הלילה נרשמו 11.2 מעלות בנגב. גם בכפר בלום שבצפון עמק הירדן נשבר שיא, כאשר נרשמו שבע מעלות בלבד.

בכפר יהושע, בבאר שבע ובשדה בוקר נרשמה הטמפרטורה הנמוכה ביותר מזה למעלה מ-40 שנה (9.3, 10.8 ו-8.0 מעלות בהתאמה). בבית דגן צנחו הלילה הטמפרטורות ל-11.4 מעלות כאשר הממוצע לתקופה הוא 18.4. קור כזה לא הורגש באזור מאז 1983.

בלילה קר - ביום חם ויבש

למרות הקרירות הלילית, ביום - השמש והיובש ממשיכים לשלוט, הטמפרטורות עולות ומזג האוויר האביבי ממשיך לפקוד אותנו - כך יהיה גם מחר. הטמפרטורות החזויות למחר בצהרים: 32 מעלות בתל אביב, 26 בירושלים, 31 בבאר שבע ו-36 מעלות באילת. אחוזי הלחות יהיו נמוכים במיוחד וינועו בין 10% ל-30% בכל הארץ.

בשעות הלילה והבוקר ינשבו בהרים ובחוף הצפוני רוחות קרות מכיוון מזרח שעלולות להתחזק עד לעצמה של 60 קמ"ש. הטמפרטורות יעלו, אך יוסיף להיות קריר בכל הארץ.