תינוק בן שנה וחצי בלע סיגריות ופונה לבית החולים

תינוק בן שנה וחצי מאזור הצפון הובהל לחדר מיון, לאחר שלעס סיגריות ובלע אותן. הוא לקח את הסיגריות מחבילה של אמו שאותה השאירה על שולחן נמוך ויצאה מהחדר לכמה דקות. התינוק שוחרר לביתו במצב טוב לאחר כמה שעות, אך הרופאים מזהירים הורים: "אכילת טבק עלולה לגרום לשיתוק ואפילו למוות"

אילוסטרציה (חדשות 2)

לא לקח לריאות - אלא לקיבה: תינוק בן שנה וחצי מאזור הצפון הגיע במוצאי שבת למיון הילדים בבית החולים רמב"ם בחיפה, לאחר שלעס סיגריות ובלע אותן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמו של התינוק, שהשאירה חפיסת סיגריות על שולחן נמוך בביתם, יצאה מהחדר לכמה דקות. כשחזרה לחדר, הבחינה האם בשני פילטרים זרוקים לצד חפיסת הסיגריות, וראתה את בנה כשהוא לועס את הסיגריות ואת הטבק שהן מכילות.

עם הגעתו לחדר המיון, נבדק התינוק על ידי הצוות הרפואי והראה סימנים חיוביים. מחשש להשפעת הניקוטין על בריאותו של התינוק, המשיך הצוות לעקוב אחר מצבו, תוך שהוא מקיים קשר עם המכון הארצי למידע בהרעלות. "לשמחתנו התינוק היה עירני וחייכן", אמרה קרן פרקש, אחות במיון הילדים. "הוא שוחרר לביתו במצב טוב לאחר כמה שעות".

אכילת טבק על ידי פעוטות - לא מקרה נדיר

המקרה הזה הסתיים אמנם ברפואה שלמה ובבשורות טובות, אולם במכון הארצי למידע בהרעלות מבהירים שהמקרה עלול היה להסתיים אחרת לגמרי. "אכילת טבק עלולה לגרום לבחילות והקאות, שינויים בלחץ הדם, דופק מהיר, שיתוק ואפילו מוות", אמר הפרופסור ידידיה בנטור.

"לצערנו, אכילת טבק על ידי ילדים ופעוטות היא לא מצב נדיר", הוסיף בנטור. "על ההורים להיזהר ולאחסן את הסיגריות במקומות גבוהים ללא גישה. גם מבדלי הסיגריות צריך להיזהר, ולהניח מאפרות מלאות במקומות שילדים לא יוכלו להגיע אליהם".