סוף שבוע סתווי: שבת סגרירית וקרירה

אווירה סתווית בסוף השבוע, עם תחילתו של חודש חשוון: היום ומחר יהיה מעונן חלקית עד מעונן ותחול ירידה בטמפרטורות - עם סיכוי לגשם קל. בשבת ייתכנו טפטופים וגשמים מקומיים בצפון הארץ ובמישור החוף, שייתכנו גם עם תחילת השבוע הבא

עננות באזור הרי ירושלים, הערב (אלעד זוהר, חדשות 2)

סוף השבוע הראשון של חודש חשוון נפתח באווירה סתווית: היום (ו') ומחר מזג האוויר יהיה מעונן חלקית עד מעונן וסגרירי, ותחול ירידה ניכרת בטמפרטורות שיהיו נמוכות מהרגיל לעונה. לאורך מישור החוף דיווחו תושבים על גשם מקומי כבר משעות הצהריים. המגמה בשבוע הבא: התחממות ניכרת - שמאפיינת את ההפכפכות של עונת המעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאורך היום ירדו גשמים מקומיים באזור תל אביב ומישור החוף המרכזי - זאת לאחר שירדו אתמול גשמים קלים בצפון הארץ. מחר צפויה שבת קרירה עם עננות חלקית, עם אפשרות לגשם קל עד לשעות הצהריים בצפון ובחוף. הרוחות ייחלשו, הטמפרטורות יירדו עוד ויהיה קריר.

מחר צפוי להיות היום הקריר ביותר שידענו מאז האביב האחרון - עם טמפרטורות נמוכות למדי במספר אזורים ברחבי הארץ: בקצרין יימדדו בין 16 מעלות בלילה ל-24 בשעות הצהריים, בחיפה ישררו רק 23 מעלות מחר בצהריים, בתל אביב יימדדו בין 21 ל-26 מעלות, בירושלים 15 עד 20 בלבד ובערד ישררו בין 15 ל-23 מעלות מחר בצהריים. בבאר שבע יימדדו בין 17 ל-25 מעלות ובאילת בין 21 בלילה ל-32 ביום.

לאחר שעונת הרחצה הסתיימה בסוף השבוע, אין שירותי הצלה בחופים - למעט חופים נקודתיים בהם קיימים שירותי הצלה לאורך כל השנה. הים יהיה מסוכן עם גלים וסחף, ולכן עדיף לנצל את השבת לטיולים ולא לרחצה בחוף הים. ביום ראשון עדיין תשרור אווירה סתווית ולא יחול שינוי של ממש בטמפרטורות. בשעות הבוקר עדיין ייתכן טפטוף עד גשם קל בצפון ובחוף.

בשני כבר תחול עלייה בטמפרטורות, מזג האוויר ייעשה בהיר ותחול עלייה קלה בטמפרטורות וירידה בלחות. בהמשך השבוע הבא תחול התחממות ניכרת בטמפרטורות - מה שמדגים את ההפכפכות של עונת הסתיו: ממזג אוויר קריר וטפטופים למזג אוויר חם מהרגיל עם יובש ורוחות מזרחיות. באמצע השבוע הבא הטמפטורות יהיו גבוהות ב-7 מעלות מאה שיימדדו מחר, כאשר ברביעי ובחמישי תחול עלייה ניכרת בטמפרטורות.