הרב עובדיה יוסף שב להכרה מלאה

הקרדיולוג המטפל במנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, פרופסור דן גילון, הודיע כי לאחר שהורד מינון תרופות ההרדמה של הרב - הוא שב להכרתו. "זה בהחלט שיפור משמעותי במצבו", אמר

הרופאים בבית החולים הדסה עין כרם הודיעו כי הרב עובדיה יוסף, המאושפז מעל לשבוע במצב קשה - שב להכרה מלאה. לפי שעה, הצורך בסיוע הנשימתי לרב ירד.  למרות זאת מצבו בבית החולים מדגישים כי מצבו של הרב עדיין מוגדר קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמים בסביבתו של הרב ציינו מוקדם יותר כי הרב עובדיה כבר פקח את עיניו, מזהה את הסובבים ואותו אף מתקשר עימם. מקורביו אף סייעו לו להניח תפילין בחדרו - לראשונה מאז אושפז. בשעות הקרובות תיבחן בבית החולים האפשרות לנתקו מצינור ההנשמה בעקבות השיפור הרב שחל במצבו.

מקורביו ובני משפחתו נמצאים איתו בכל העת, ובמקביל לטיפול הרפואי ממשיכים לבקש מהציבור בארץ ובעולם להתפלל לשלומו. בשלב זה אפשרות שחרורו מבית החולים אינה עומדת על הפרק, אך אם מגמת השיפור תימשך מעריכים בסביבתו כי הדבר יקרה בקרוב.

לפני למעלה משבוע אושפז הרב עובדיה בבית החולים לאחר שחש ברע, הוא עבר מספר הליכים רפואיים שבסופם הוגדר מצבו קשה מאוד. בכל התקופה האחרונה מקפידים בכירי ש"ס לפקוד את מיטתו. בימים האחרונים מראה הרב סימנים מעודדים של התאוששות, אך בשל גילו המבוגר (93) מצבו עדיין מוגדר קשה.