יולדת נפטרה מתסחיף מי שפיר, התינוק ניצל

טרגדיה בבית החולים שערי צדק בירושלים: יולדת בת 29 שהובהלה לטיפול נפטרה מתסחיף מי שפיר. הרופאים הצליחו לבצע בה ניתוח קיסרי וכך להציל את התינוק. משרד הבריאות עודכן על המקרה

אילוסטרציה (AP)

בבית החולים שערי צדק בירושלים נפטרה לפנות בוקר (חמישי) אישה הרה בת 29 במהלך הלידה, כתוצאה מתסחיף מי שפיר. התינוק ניצל בניתוח קיסרי דחוף ומאושפז כעת ביחידה לטיפול נמרץ פגים בבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

היולדת אובחנה מיד עם הופעת הסימנים הראשונים, ובשל כך בוצע הניתוח הדחוף. הרופאים בבית החולים נלחמו על חייה של האישה במשך שעות, אך ללא הועיל. מנכ"ל בית החולים עדכן, כמקובל במקרים מסוג זה, את מנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור ארנון אפק, על הארוע.

תסחיף מי שפיר הוא סיבוך היריון נדיר, המכה כברק ולא ניתן לצפייה ולטיפול מראש, כך נמסר מבית החולים בירושלים. מדובר במצב בו מי השפיר חודרים למחזור הדם האימהי, ומאחר ויש בהם חומרים שמזהמים את מערכת הדם הם מביאים לקריסה של מערכות הגוף של האישה אחת אחרי השנייה.

יכולתם של הרופאים בבית החולים לסייע במקרה כזה, גם אם מבינים שזה מה שקרה, היא מאוד מוגבלת. התסחיף, לו אין סימנים מקדימים, נחשב נדיר מאוד ומתרחש רק אצל כמה נשים בודדות מדי שנה.